۶۸ درصد از مددجویان کانون اصلاح و تربیت البرز بدسرپرست هستند

۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۴:۲۴ کد خبر: ۱۳۸۳۷ دسته بندی: حقوق و قضا، مجله حقوقی

خبرگزاری میزان: معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان البرز گفت: ۶۸ درصد از مددجویان کانون اصلاح و تربیت البرز، بدسرپرست هستند.

: معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان البرز گفت: ۶۸ درصد از مددجویان کانون اصلاح و تربیت البرز بدسرپرست هستند.

مهدی جوهری در گفت و گو با خبرنگار حقوقی میزان با بیان این مطلب افزود: در سال ۹۲ مجموع کل ورودی پرونده های سرقت دادسراهای استان البرز تعداد ۲۳ هزار و ۲۱۱ مورد بوده که نسبت به سال گذشته حدود ۱۰ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: در بررسی های کارشناسی صورت گرفته با مطالعه پرونده ها و تجزیه و تحلیل آمارها مشخص شده است که سرقت هم مانند بسیاری دیگر از جرایم، دارای انگیزه اقتصادی بوده و تابع قانون عرضه و تقاضا است.

جوهری بیان کرد: متاسفانه پدیده سرقت درکشور و متناظر آن در استان البرز یکی از عوامل ایجاد ناامنی بوده و سیرصعودی آمار وقوع سرقت، آن را به جرم اول کشور و استان به لحاظ بیشرین فراوانی ورودی پرونده به دادسرا با اختلاف زیاد نسبت به جرم دوم تبدیل کرده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان البرز با بیان اینکه این سیر صعودی ناشی از توسعه جغرافیایی شهرها، حاشیه نشینی، بیکاری، تورم و … بوده که مشکلات اقتصادی اخیر نیز به آن دامن زده است و امروز به عنوان یکی از مهمترین آسیب های اجتماهی به شمار می رود تصریح کرد: به مرور زمان، سبب تزلزل فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری درکشور گردیده و فعالان را نسبت به امنیت محیطی دلسرد می کند.


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.