یگان واکنش سریع یگان ویژه راه اندازی می شود

۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۵:۱۰:۰۱ کد خبر: ۱۶۴۵۵۲ دسته بندی: جامعه، حوادث، انتظامی و آسیب‌های اجتماعی

فرمانده يگان های ويژه ناجا گفت:یگان واکنش سریع این سازمان به زودی راه اندازی می شود.

سردار حسن كرمی در جلسه اخوت فرماندهان یگان های ویژه ناجا ، سال ۹۵ را سال شكوفایی ، اوج ابتكارات و نوآوری های یگانهای ویژه ناجا دانست. 

وی با اشاره به اینکه ،امروز رویكرد اجتماعی و علمی در  این یگان نهادینه شده است ،گفت: با همت و تلاش تمامی همكاران این رویکرد در سطح جامعه و محافل علمی خارج از ناجا شکوفا شود. 

این مقام انتظامی اظهار داشت:‌ تاكنون توانسته ایم در راستای عملكرد یگان های ویژه كتاب هایی را به چاپ رسانده و در حال طراحی و چاپ كتابی  با عنوان “تجهیزات یگان ویژه”هستیم . وی همچنین از مستند یگان های ویژه از زمان جنگ تحمیلی خبر داد وگقت: این مستند از كلیه اقدامات صورت گرفته در سیر روند راه اندازی یگان های ویژه ناجا تهیه و از طریق رسانه ملی پخش و مورد بهره برداری قرار می گیرد. 

فرمانده یگان های ویژه ناجا با اشاره به راه اندازی یگان” واکنش سریع” در این یگان افزود: از آنجایی كه راه اندازی  این یگان  در نیروی های مسلح از تأكیدات مقام معظم رهبری(حفظه الله) است  طی برنامه ریزی مناسب ماموریت  این یگان را به نمایش خواهد گذاشت تا موجبات رضایتمندی فرمانده معظم كل قوا را جلب کند. 

وی همچنین تصریح کرد: در سال ۹۴در راستای ساخت تجهیزات ، به نوآوری هایی دست یافته ایم كه در برنامه مناسبی از آنها رونمایی خواهد شد لذا می بایست این خلاقیت ها و شكوفایی ها در سال ۹۵ نیز ادامه داشته باشد. 

سردار کرمی ، افزایش مهارت و كاربردی شدن آموزشها ، ارائه آموزشهای برون مرزی و استمرار در طرح های مردم یاری را از اهم اقدامات سال جاری خواند و تأكید كرد: باید با جدیت هرچه تمام تر در این زمینه ها گام برداشته تا بتوانیم در آزمایش های یگانی ، فراتر جلوه دادن آموزشهای برون مرزی و به نمایش گذاشتن رویكرداجتماعی یگان ویژه گام مؤثری برداریم. 

مهمترین هدف یگان ویژه  به نمایش گذاشتن چهره توانمند و مردمی  

سردار كرمی در پایان بخش اول سخنان خود مهمترین هدف یگان های ویژه را به نمایش گذاشتن چهره توانمند و مردمی این یگان دانسته و خاطرنشان كرد: باید از ظرفیت رسانه ملی استفاده كنیم تا بتوانیم چهره واقعی پلیس ویژه را كه توانمند و مردمی بودن آنها است به نمایش بگذاریم.  
وی در ادامه گفت: یگان ویژه ناجا با ارائه رویكرد اجتماعی خود ثابت كرده است كه یك مأمور سركوب كننده نیست بلكه یك نیروی كاملاً مردمی و مدافع مردم است. 

این مقام ارشد انتظامی ابراز كرد: اگر تمامی امكانات و تجهیزات را در اختیار داشته باشیم ولی نتوانیم از نیروی انسانی به نحو مطلوب بهره برداری كنیم و همچنین تدابیر صحیحی نیندیشیم، قطعاً در انجام مأموریت ها با شكست مواجه خواهیم شد. 

“كرمی” در ادامه دانش ، مهارت و اخلاق را سه عنصر اصلی لوازم مدیریت دانسته و بیان كرد: نیاز است یك مدیر لایق در انجام مأموریت محوله نسبت به این سه عنصر اطلاعات لازم را كسب و در زمان نیاز مورد بهره برداری قرار دهد چراكه این سه اصل در پیشبرد اهداف مؤثر هستند. 

وی تأكید كرد: اگر چنانچه فرمانده ای نسبت به عنصر دانش و مهارت در انجام امور محوله ضعف داشته باشد ولی در اخلاق از مهارت خوبی برخوردار باشد ، بدون شك ضعف های گذشته را جبران خواهد كرد.این مقام ارشد انتظامی خطاب به فرماندهان ، آفت های مدیریت را دو عنصر مهم به خود بالیدن و ستم كردن به كاركنان تحت امر دانست. 

كرمی تصریح كرد: با توجه به نوع تهدیدات دشمن باید به دنبال طراحی و ساخت ابزار مورد نیاز باشیم و در مقابله با نوع تهدید ، از تجهیزات مختص به آن استفاده كنیم كه بحمدالله مقداری از تجهیزات مورد بهره برداری و مقدار دیگر آن نیز در حال انبوه سازی است كه همه آنها افتخار آمیز هستند. 

او با اشاره به سازمان دوم رزم نیز بیان کرد : باید آمادگی انجام مأموریت در قالب سازمان دوم رزم را نیز داشته باشیم ؛ با این تفاوت كه در سازمان رزم، تجهیزات كنترل اغتشاشات را كنار گذاشته و از سلاح و مهمات در برابر دشمن استفاده كرده و ایستادگی می كنیم. 

وی در خصوص میزان عملكرد یگان های ویژه در چند سال اخیر ابراز كرد: برابر برنامه ریزی مناسب در انجام مأموریتها به گونه ای اقدام نمودیم كه حتی یك نفر زخمی هم نداشته ایم كه این روند نیز در نوع خود قابل توجه است. 

سردار كرمی با اشاره به اینکه توانستیم در چند سال اخیر یگان ها و واحدهایی همچون یگان سوم ، یگان اسواران ، مركز آموزش فنون هوایی ، واحد چتربازی و یگان زنان را راه اندازی كنیم گفت: در حال حاضر این یگان ها همچون دیگر یگان های مركز و سراسر كشور در حال انجام مأموریت هستند به گونه ای كه حتی نیروهای مسلح به منظور شركت در مسابقات ورزشی در میادین مختلف از یگان های ویژه بهره برداری می كنند. 

وی همچنین  یادآور شد: تاكتیك اصلی یگان ویژه در انجام مأموریت ها و جلوگیری از بحرانها ، اجرای اصل چهار گام تا موفقیت است كه البته نیاز است در سال جاری فرماندهان نسبت به تقویت آن اهتمام بیشتری داشته  و به سمت بهبودی آن پیش  روند. 

فرمانده یگان های ویژه ناجا  در پایان گقت: امیدوارم سال ۹۵ ، سال موفقیت آمیزی برای یگان های ویژه باشد و در این سال بتوانیم دستاوردهایی كه مورد توجه مسئولین ستاد كل و سلسله مراتب فرماندهی قرار گرفته را بیش از پیش افزایش دهیم.
 
انتهای پیام/


لینک کوتاه چاپ