۴۷ درصد از مسکن مهر بدون انشعاب آب /حق انشعاب یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی

۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۱:۵۰ کد خبر: ۱۷۹۵۰۸ دسته بندی: اقتصاد، اقتصاد ایران

مدیر آب و فاضلاب منطقه پرند گفت: مسکن مهر شهر پرند ۹۸ هزار واحد در نظر گرفته شده که تاکنون ۴۷ الی ۴۸ درصد انشعابات آن باقی مانده است.

شفا نظرپور مدیر آب و فاضلاب منطقه پرند در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد ،در خصوص شبکه آب و فاضلاب شهر پرند گفت: شهر پرند با جمعیت ۱۸۰ هزار نفر، افق طرح جمعیتی۷۰۰ هزار نفری را برای سال ۱۴۰۵ در خود دیده بود. از همین رو آب و فاضلاب این شهر در راستای تامین آب شرب شهر پرند برنامه ریزی ۱۱۸ هزار و ۵۰۰ متر مکعب مخزن دارد که از این میزان ۶۸ هزار و ۵۰۰ متر مکعب تاکنون احداث شده است.
 
مدیر امور آب و فاضلاب منطقه پرند تصریح کرد: انشعاب آب منطقه پرند ۹۵ درصد و فاضلاب ۹۰ درصد تاکنون آماده شده است.

وی در ادامه افزود:کل مسکن مهر این منطقه ۹۸ هزار واحد در نظر گرفته شده که تاکنون ۴۷ الی ۴۸ درصد انشعابات آن باقی مانده است.

نظرپور در ادامه به دلیل تاخیر در صدور انشعاب اشاره و بیان کرد: در راستای بحث آبرسانی به شهر پرند مشکلی وجود ندارد بلکه نصب انشعابات مسکن مهر با مشکل روبه رو شده و دلیل آن به عملکرد برخی تعاونی های مرتبط و انبوه سازان باز می گردد که حق و حقوق انشعابات پرداخت نکرده اند، از همین رو نصب انشعاباتشان با مشکل مواجه شده است.

وی در ادامه به تخلف برخی از تعاونی ها اشاره و بیان کرد: برخی از تعاونی ها وجوه مذکور را از مردم دریافت کرده ولی به حساب آب و فاضلاب شهر پرند واریز نکرده اند.

مدیر امور آب و فاضلاب منطقه پرند عنوان کرد: تعاونی ها تا پایان سال ۹۰ فرصت پرداخت حق انشعاب داشتند که تعدادی از آنها از این عمل سر بازدند که با پیگیری های انجام شده این قرارداد در سال ۹۱ به مدت شش ماه برای باقی تعاونی ها تمدید شد و برخی تعاونی‌ها در پس از آن و برخی دیگر تاکنون نیز پرداختی نداشته اند.

وی افزود: صورت جلسه ای مجددا با دوستان وزارت راه و شهرسازی شرکت عمران و شرکت مادر تخصصی عمران تشکیل شد و تصمیم بر آن شده کسانی که حق و حقوق انشعابات تا سال ۹۳ پرداخت کردند به ازای هر انشعاب ۵۰۰ هزار تومان مابه التفاوت و کسانی که اصلا پرداخت نکردند یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان که تا پایان شش ماهه اول سال ۹۵ به آنها اعلام شده است.

نظر پور عنوان کرد: تصفیه خانه فاضلاب این شهر با پیشرفت کلی ۵۵ درصد و فاز اول آن ۷۸ درصد پیشرفت داشته که در صورت تخصیص اعتبارات پیش بینی می شود تا پایان سال به اتمام رسیده و وارد مدار بهره برداری شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد:آب و فاضلاب شهر پرند توانایی آن را دارد که اگر حق انشعاب پرداخت شود در ظرف مدت کوتاهی کار این متقاضیان به اتمام رساند.
 
انتهای پیام /


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.