ارائه هزار و ۶۳۵ میلیارد تومان خدمات رفاهی به اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان

۰۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۵:۰۱ کد خبر: ۲۸۴۴۳۰ دسته بندی: جامعه

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: هزار و ۶۳۵ میلیارد تومان به اعضای صندوق خدمات رفاهی ارائه دادیم.

ارائه هزار و 635 میلیارد تومان خدمات رفاهی به اعضای صندوق ذخیره فرهنگیانبه گزارش گروه جامعه ،مهدی نیکدل در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش وپرورش استان های سراسرکشور، ضمن قدردانی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای احیای سهم دولت در برنامه ششم توسعه گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همچنین اعضای هیات دولت با طرح و تصویب ماده‌ای از لایحه برنامه ششم توسعه که دولت را موظف به پرداخت سهم خود به معلمان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان می کند، یک گام اساسی در راستای ارتقای وضعیت معیشتی فرهنگیان برداشتند که این اقدام ستودنی و شایسته تقدیر است.
مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، تصریح كرد: سهم دولت یکی از مهم‌ترین جذابیت‌ها و مزایای موسسه است، اما متاسفانه دولت تا پایان ۳۱ شهریور ۹۵ حدود ۸۲۲ میلیارد تومان بابت مطالبات اعضا به صندوق بدهکار است كه در صدد هستیم، بدهی ۵ سال گذشته دولت به صندوق ذخیره را احیاکنیم.
وی در خصوص ارائه خدمات رفاهی به فرهنگیان عضو موسسه نیز گفت: از ابتدای تاسیس موسسه تاکنون ۱۲۱ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو از طریق شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان به صورت اقساطی در بین اعضای موسسه توزیع شده است که بنا به درخواست مکرر فرهنگیان جهت دریافت خودرو خارجی، ۳۲۷ دستگاه خودرو خارجی نیز توزیع شده است.
فرهنگیان تحت تاثیر مصاحبه های زنجیره ای قرار نگیرند
مدیر عامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با تأکید بر اینکه بانک سرمایه یک شخصیت حقوقی مستقل و تحت نظارت بانک مرکزی است، تصریح کرد: عمده مشکلات موجود مربوط به بانک سرمایه است که تحت نظارت بانک مرکزی می باشد و صندوق نمی تواند دخالتی در اداره امور آن داشته باشد.
وی افزود: صندوق و آموزش و پرورش هر دو به بانک سرمایه بدهکار هستند و ما هیچ پولی در بانک سرمایه نداریم که از بین برود. هرگونه اتفاقی برای سپرده های مردم در این بانک نیز توسط بانک مرکزی تضمین شده است و متاسفانه مبالغی که بدون پشتوانه وام داده شده از سپرده های مردم بوده است.
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان تاکید کرد: ما بارها و بارها روشنگری کرده ایم که موضوع اصلی در این هجمه ها اتفاقات بانک سرمایه است و ارتباطی به صندوق ندارد، لذا جای نگرانی نیست.
وی شعار اصلی این موسسه را شفاف سازی، روشنگری و ارائه آمار به فرهنگیان عضو عنوان کرد و گفت: در بنگاه  های اقتصادی اگر اجرا متمرکز نباشد ، فساد زیاد می شود و اگر همه چیز متمرکز باشد، استبداد بوجود می آید، لذا برای جلوگیری از بروز این دو پدیده، مشارکت تمامی معاونان ، مدیران و فرهنگیان در مدیریت موسسه ضروری است، البته اتخاذ تصمیمات توسط نهادهای مربوطه ایجاد می شود.
نیکدل سیاست ها و خط مشی های موسسه در سال مالی جاری را ارتقای کنترل‌های نظارتی بر شرکت‌های تابعه، استقرار نظام حاکمیت شرکتی و تحول نظام برنامه‌ریزی استراتژیک عنوان کرد.
به گفته وی موسسه و شرکت های تابعه در مجموع بیش از ١٦٣٥ میلیارد تومان خدمات رفاهی به فرهنگیان عضو موسسه ارائه کرده اند که علاوه بر خودور، در حوزه های بیمه ای، گردشگری، تامین مسکن و تسهیلات مالی و اعتباری بوده است.
کل دارایی معلمان در صندوق ذخیره فرهنگیان ٤٣٦٩ میلیارد تومان است
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه مانده واریزی اعضای موسسه حدود ١١٠٨ میلیارد تومان و واریزی دولت نیز ٣٤٩ میلیارد تومان است، گفت: با احتساب سودهای ناشی از فعالیت اقتصادی موسسه و شرکت های تابعه، کل موجودی معلمان ، حدود ٤٣٠٠ میلیارد تومان است که از این میزان حدود ١٨٧٠ میلیارد تومان معادل ٤٢ درصد دارایی موسسه در شرکت سرمایه گذاری فرهنگیان، ٩٩٨ میلیارد تومان معادل ٢٢ درصد در شرکت ساختمان معلم و ١٠٤٦ میلیارد تومان معادل ٢٣ درصد در شرکت پتروفرهنگ سرمایه‌گذاری شده است که یک شرکت آن پتروشیمی مروارید است.
به گزارش صندوق ذخیره فرهنگیان،نیکدل تصریح کرد: ١٩ درصد از پتروشیمی خراسان و ٤٠ درصد از پتروشیمی کیان متعلق به فرهنگیان است، بنابراین، اموال فرهنگیان عمدتا به زمین چسبیده است و در هوا نیست که کسی آن را ببرد. اموال فرهنگیان صندوق ملکی و اوراق بهادار نیست بلکه عمده سرمایه‌گذاری‌های صندوق ذخیره فرهنگیان بلند مدت و سودآور هستند.
وی خاطرنشان كرد: فرهنگیان نگران دارایی های خود در این صندوق نباشند و همچنان كه به این موسسه اعتماد كرده اند، پشتیبان این مجموعه باشند و تحت تاثیر مصاحبه های زنجیره ای قرار نگیرند.


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا