روایتی از پیوستن عبدالله بن عمیر به سپاه حسین بن علی(ع)/عاشورای نامیرا+عکس

۰۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰:۰۱ کد خبر: ۳۵۱۸۱۳ دسته بندی: فرهنگی

کتاب “نامیرا” نوشته “صادق کرمیار” به روایت پیوستن یکی از وفادارترین یاران امام حسین (ع) به سپاه هفتاد و دو تن می پردازد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ، کتاب “نامیرا” نوشته “صادق کرمیار” به روایت پیوستن یکی از وفادارترین یاران امام حسین (ع) به سپاه هفتاد و دو تن می پردازد.

پیکرهٔ اصلی نامیرا، جریان پیوستن مردی از قبیلهٔ بنی کلب به نام عبدالله بن عمیر به سپاه حسین بن علی (ع) است.این کتاب روایت ساده‌ای است که از اوضاع کوفه شروع شده و به واقعهٔ کربلا می‌رسد.

روایت عبدالله بن عمیر به سپاه حسین بن علی (ع)

بیان نامیرا روان و به زبان امروزی است به طوری که صمیمیتی را ایجاد کرده که مخاطب را به خود جدب می‌کند. نویسنده برای روایت داستان، از سوم شخص مفرد یا همان دانای کل استفاده کرده است.

کتاب نامیرا در دوره سوم جایزه ادبی جلال آل‌احمد که گرانترین و شاید مهمترین جایزه ادبی ایران محسوب می‌شود کتاب شایسته تقدیر شناخته شده است. همچنین این کتاب اثر برگزیده چهارمین جشنوارهٔ «کتاب دین و پژوهش‌های برتر» معرفی شد.

نامیرا

صادق کرمیار نویسنده و کارگردان ایرانی زاده ۱۳۳۸ در تهران است و اصالتاً از طرف پدری ریشه در روستای ولیان در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز و از طرف مادری ریشه در روستای دنبلید طالقان دارد.

کرمیار مسئول ویژه نامه «اطلاعات جبهه» در مناطق جنگی در سال‌های ۱۳۶۵ تا ۱۳۶۷ بود و از ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۵ مسئولیت صفحه ادبی «جوانه‌های اندیشه» روزنامه اطلاعات و همچنین معاونت سردبیری نشریه سینمایی «مردم و سینما» وابسته به بنیاد سینمایی فارابی را نیز به عهده داشته است.

 


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.