۳ آزادکار ایران حذف شدند/ طاهری به دیدار رده‌بندی رفت

۰۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۲:۴۸ کد خبر: ۳۷۱۰۱۶ دسته بندی: کشتی و وزنه برداری، ورزشی

سه کشتی‌گیر ایران در مسابقات جهانی کشتی زیر ۲۳ سال جهان با شکست مقابل رقبایشان حذف شدند.

به گزارش گروه ورزشی و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت‌های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان (امیدها) روزهای ۴ و ۵ آذرماه در کشور لهستان برگزار می‌شود.

در وزن ۵۷ کیلوگرم رضا اطری در دور نخست با ارائه نمایشی ضعیف در همان دور نخست مقابل کازویا کویاناگی از ژاپن با نتیجه ۷ بر ۷ شکست خورد.اطری در حالی که از حریف خود پیش بود وی را در خاک نشاند و بدنبال اجرای فن بارانداز بود که با فن عقربک حریف امتیاز از دست داد در نهایت شکست خورد.با توجه به شکست کشتی‌گیر ژاپنی در دور بعد مقابل حریفی از آذربایجان، اطری از دور رقابت‌ها کنار رفت.وی در مسابقات جهانی پاریس نیز با ارائه نمایشی ضعیف از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۶۱ کیلوگرم ایمان صادقی پس از استراحت در دور نخست، مقابل پارتدانزه از گرجستان به روی تشک رفت و در پایان در یک کشتی سخت و نفسگیر با نتیجه ۵ بر یک به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد اما در دور سوم مقابل اسلام دودایف از روسیه با نتیجه ۶ بر ۵ مغلوب شد و با توجه به شکست ۱۰ بر صفر این کشتی‌گیر روس مقابل حریف ژاپنی در مرحله نیمه نهایی،صادقی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

اما در وزن ۸۶ کیلوگرم علیرضا کریمی یکی از شانس‌های مسلم کسب مدال کشتی آزاد امید ایران در رقابت‌های جهانی و دارنده مدال برنز بزرگسالان جهان ۲۰۱۵ در دور نخست مقابل جبرییلوف از روسیه قرار گرفت و در نهایت با نتیجه ۱۴ بر ۳ شکست خورد. کریمی در حالیکه تا یک دقیقه مانده به پایان مبارزه از حریف روس خود پیش بود در نهایت ۱۴ بر ۳ شکست خورد. کریمی اگر این کشتی را پیروز می‌شد در دور بعد باید به مصاف حریف اسراییلی می‌رفت.

با توجه به صعود حریف روس به دیدار فینال کریمی راهی گروه بازنده‌ها شد اما از رویارویی با کشتی‌گیر رژیم صهیونیستی خودداری کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

یوری کالاشنیکوف کشتی گیر روسی‌الاصل از رژیم صهیونیستی با نتیجه ۴ بر صفر ساموئل بروکس از آمریکا را برد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امین طاهری در دور نخست مقابل کاسکیولک از لهستان با نتیجه ۱۲ بر ۸ به برتری رسید و راهی دیدار یک چهارم نهایی شد. وی در دور بعد در مصاف با جری هینو از فنلاند با نتیجه ۸ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد.طاهری در این دیدار با نتیجه سنگین ۱۲ بر یک مقابل حریف روس شکست خورد و به دیدار رده‌بندی رفت.

به این ترتیب در پایان دیدارهای مقدماتی ۴ وزن نخست کشتی ازاد قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان،۳ آزادکار ایران حذف شدند و تنها امین طاهری در سنگین وزن برای کسب مدال برنز به روی تشک خواهد رفت.

 


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.