پیشنهاد کارت خرید کالای سوخت به کمیسیون انرژی/ بسته تشویقی برای دوگانه سوزها در راه است

۰۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۱:۳۳ کد خبر: ۳۸۰۹۰۹ دسته بندی: اقتصاد، اقتصاد ایران

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صنعت CNG کشور از پیشنهاد یک بسته تشویقی برای خودروهای دوگانه سوز به کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خبرداد و گفت: پیشنهاد کارت خرید کالای سوخت به کمیسیون انرژی در حال تدوین است.

اردشیر دادرس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد ، درباره پیشنهاد کارت خرید کالای سوخت  گفت: در این پیشنهاد آمده است، در صورت افزایش نرخ بنزین در سال آینده، کارت خرید کالای سوخت گاز به چهار میلیون خودرو CNG داده شود.

وی افزود: از این رو مقرر می شود تا دارندگان وسایل نقلیه عمومی و تاکسی ها، بتوانند معادل یارانه نقدی شان (تا سقف ۱۰ برابر بیشتر) گاز مصرف کنند تا افزایش قیمت بنزین برای آنها خنثی شود.

دادرس ادامه داد: این پیشنهاد مبنی بر خنثی شدن مبلغ افزایش یافته سوخت، تنها برای حمل و نقل عمومی و تاکسی ها در نظر گرفته شده است.

به گفته رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صنعت CNG کشور، هدف از اجرای این پیشنهاد، شیفت کردن خودروهای گازسوز به جای مصرف بنزین با هزینه بیشتر به سمت مصرف بیشتر گاز با یارانه است.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی CNG اظهار کرد: درحال حاضر این پیشنهاد در حال تدوین است تا پس از نهایی شدن و در نهایت تصویب نرخ جدید بنزین، به کمیسیون انرژی ارائه شده و پس از آن نیز شرایط و ضوابط مصرف کنندگان اعلام شود.


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا