آتش‌سوزی چاه نفتی رگ سفید خاموش شد+فیلم

۰۵ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۴:۱۴ کد خبر: ۳۸۱۰۶۴ دسته بندی: اقتصاد، اقتصاد ایران

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس،دقایقی پیش اعلام کرد؛ که پس از گذشت دو ماه با تلاش‌های انجام شده چاه نفتی رگ سفید که دچار آتش‌سوزی شده بود، خاموش و مهار شد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد ،سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس،دقایقی پیش اعلام کرد؛ که پس از گذشت دو ماه با تلاش‌های انجام شده چاه نفتی رگ سفید که دچار آتش‌سوزی شده بود، خاموش و مهار شد.

در روز هفتم آبان ماه ساعت ۱۳ بود که در حین عملیات حفاری حلقه چاه ۱۴۷ در موقعیت استقرار دکل حفاری در منطقه رگ‎سفید حدفاصل شهرستان امیدیه – دیلم بر اثر فوران گاز، چاه دچار آتش سوزی شد.

آتش‌سوزی چاه نفتی رگ سفید خاموش شد+فیلم

حادثه‌ای که در همان دقایق اولیه خبر فوت دو تن از کارکنان آن دهان به دهان چرخید و مدیران و مسئولان مربوطه با حضور در صحنه حادثه و برآورد‌های اولیه خبر از خاموشی این چاه در روزهای آینده را وعده داده بودند.

دکل تازه تاسیسی که از سال گذشته وارد ناوگان شرکت ملی حفاری شده بود وظیفه داشت طی مدت ۱۲۹ روز عملیات حفاری را انجام دهد که در زمان وقوع حادثه ۳۰ روز از آن گذشته بود.

آتش‌سوزی چاه نفتی رگ سفید خاموش شد+فیلم

شرایط حاکم بر این چاه شامل فشار، دما و حجم بالای گاز فورانی در آن به نوع خود یکی از فوران‌های نادر در کشور به شمار می‌آمد به همین خاطر و بنا به شرایط عملیات اطفا حریق از همان ساعات اولیه با استفاده از راهکار‌هایی از جمله احداث کمپ‎ها، احداث استخر ۱۳۰ هزار بشکه‎ای، پوشش آب افشانی از نقاط مختلف با استفاده از موتور پمپ‎های ۱۲ سیلندر، احداث خطوط لوله انتقال آب و استخر ذخیره آب، احداث موقعیت حفاری چاه‌های جدید برای خنک سازی محوطه و موارد مشابه صورت گرفت.

 


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا