اصلاح سنگین شاخص بورس/ آیفکس اُفت کرد

۰۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰:۰۸ کد خبر: ۳۸۲۰۱۹ دسته بندی: اقتصاد، امور زیربنایی

بورس و اوراق بهادار تهران در پایان معاملات نهمین روز دی ماه سال جاری با ۶۸۷ واحد اُفت به پله ۹۷ هزار و ۲۱۱ واحدی سقوط کرد.

 به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد ، شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با ۶۸۷ واحد اُفت به پله ۹۷ هزار و ۲۱۱ واحدی سقوط کرد.

 در معاملات امروز تعداد یک هزار و ۱۲۴ سهم اوراق بهادار به ارزش ۲ میلیارد و ۵۲۱ میلیون ۱۷۹ هزار ریال در بیش از ۹۹ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

 بر این اساس شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) ۲۲۰ واحد، شاخص بازار اول با ۵۳۴ واحد، شاخص آزاد شناور ۸۵۳ با واحد رشد و شاخص قیمت (هم‌وزن) ۱۶۴ واحد، شاخص کل (هم‌وزن) ۲۱۸ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۲۲۳ واحد کاهش همراه بودند.

نماد‌های پر بیننده معاملات امروز ایران خودرو، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت تهران،سایپا، تامین سرمایه امید، س. نفت و گاز و پتروشیمی تامین، ماشین سازای اراک با روند منفی به کار خود پایان دادند.

  *معاملات بازار فرابورس

شاخص بازار فرا‌بورس با کاهش بیش از ۱۳ واحدی به پله ۱۰۶۹ واحدی صعود کرد.

 همچنین در بازار فرا‌بورس تعداد ۳۲۳ هزار و ۲۶۴ سهم اوراق بهادار به ارزش یک میلیارد ۳۹۷ میلیون و ۵۷۰ هزار ریال در بیش از ۳۶ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

 در معاملات بازار فرابورس نمادهای سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پتروشیمی زاگرس، کشت و صنعت ناب خراسان، آتیه داده پرداز و پالایش نفت لاوان با روند مثبت به کار خود پایان دادند.

 انتهای پیام/


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا