داوطلبان به صحت و امنیت آزمون سراسری اطمینان داشته باشند

۰۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۶:۴۵ کد خبر: ۴۲۸۵۱۴۶ دسته بندی: آموزش، محیط زیست و میراث فرهنگی، جامعه

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان آزمون سراسری اطمینان داشته باشند اقدامات لازم برای صحت، امنیت کامل، رعایت حق و عدالت انجام می‌شود و با تدابیر و سخت‌گیری‌های انجام شده امنیت آزمون‌ها تضمین خواهد شد.

خبرگزاری میزان – بنا به اعلام روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، عبدالرسول پورعباس در نشست عوامل اجرایی آزمون‌ها در استان گلستان در سالن اندیشه دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی گرگان ضمن تبریک «روز دزفول، روز مقاومت و پایداری» گفت: سازمان سنجش سؤالات آزمون سراسری را در قرنطینه استاندارد و درازمدت طراحی کرده و پس از انجام فرایندهای مشخص دفترچه سؤالات آزمون‌ها آماده می‌شود.

وی افزود: کارکنان قرنطینه هیچ ارتباطی با خارج از محیط و حتی با خانواده خود ندارند. هوا هم از طریق چند فیلتر به آن‌ها می‌رسد تا در نتیجه این اقدامات ذره‌ای از کاغذ از محیط قرنطینه خارج نشود.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اضافه کرد: در محل قرنطینه عوامل آزمون، سیستم‌های خاصی تحت نظارت دستگاه‌های امنیتی قرار دارد و محیط زندگی آنها در محیطی کاملاً بسته است به خصوص در سال جاری که تعداد پاسخنامه‌ها و دفترچه‌های کنکور افزایش یافته است زمان حضور عوامل آزمون سراسری در قرنطینه طولانی‌تر شده است.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه در حال حاضر در حوزه آموزشی کشور نیازمند بازنگری در رشته‌های مختلف هستیم گفت: اعتقاد دارم نوآوری و ایجاد آموزش‌های بین‌رشته‌ای می‌تواند در بهبود وضعیت علمی و آموزشی کشور مؤثر باشد.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پایان خاطرنشان کرد: داوطلبان اطمینان داشته باشند اقدامات لازم برای صحت، امنیت کامل، رعایت حق و عدالت انجام می‌شود و با تدابیر و سخت‌گیری‌های انجام شده امنیت آزمون‌ها تضمین خواهد شد بنابراین داوطلبان بدون هیچ نگرانی و با اطمینان خاطر در جلسه آزمون حاضر شوند تا بهترین نتیجه را از زحمات خود کسب کنند.

انتهای پیام/


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.