رئیس کل دادگستری استان خوزستان: کارگروه ویژه ای تشکیل شده تا ابعاد مختلف قضایی و حقوقی حادثه متروپل را بررسی کنند

۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۷:۲۳ کد خبر: ۴۲۸۶۸۸۰ دسته بندی: حقوق و قضا، قضایی و دادگستری
رئیس کل دادگستری استان خوزستان: کارگروه ویژه ای تشکیل شده تا ابعاد مختلف قضایی و حقوقی حادثه متروپل را بررسی کنند

رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: کارگروه ویژه ای با حضور کارشناسان زبده حقوقی استان تشکیل شده که ابعاد مختلف قضایی و حقوقی حادثه متروپل را بررسی و نتیجه تحقیقات خود را به دادگستری استان ارائه نمایند.

خبرگزاری میزان – دهقانی، رئیس کل دادگستری استان خوزستان در مصاحبه با سیمای آبادان گفت: به مردم شریف استان خوزستان بخصوص مردم عزیز آبادان و خرمشهر اطمینان می دهیم که حسب دستور مقام معظم رهبری و ریاست محترم قوه قضائیه در حداقل زمان ممکن با بررسی کلیه ابعاد موضوع حادثه آبادان اقدام نموده و به پرونده همه کسانی که در این حادثه نقش داشته اند، اعم از کسانی که ترک فعل کرده و یا مرتکب جرم شده اند با کمال دقت و قاطعیت و سرعت رسیدگی نماید.

وی اظهار داشت: آنچه امروز مورد مطالبه مردم است این است که دستگاه عدلیه با تاکید مقام معظم رهبری و ریاست مکرم قوه قضائیه به موضوع حادثه آبادان با سرعت و دقت رسیدگی کند، که این مطالبه عمومی در راس اولویت کاری دادگستری خوزستان است.

رئیس کل دادگستری خوزستان در ادامه افزود: کارگروه ویژه ای با حضور کارشناسان زبده حقوقی استان تشکیل شده که ابعاد مختلف قضایی و حقوقی موضوع حادثه متروپل را بررسی و نتیجه تحقیقات خود را به دادگستری استان ارائه نمایند.

دهقانی گفت: تاکنون تعداد ۱۳ نفر از عاملان و مسببان که در حادثه مترو پل آبادان نقش داشته اند، دستگیر و دستور انجام تحقیقات کارشناسی فنی و همه جانبه برای بررسی همه جانبه ابعاداین حادثه صادر و شعبه ویژه ای نیز برای رسیدگی به این پرونده تشکیل گردیده است.

رئیس کل دادگستری خوزستان برای سومین روز پیاپی باحضور در شهرستان آبادان و باحضور در شورای تامین استان خوزستان، دستورات لازم را در خصوص پیگیری و تسریع در روند رسیدگی به پرونده عاملان و مسببان حادثه متروپل آبادان، صادر کرد. وی همجنین گفت: دستگاه قضایی بر اساس قانون وبا سرعت و دقت به این پرونده رسیدگی می کند.

انتهای پیام/


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.