گزارش|

فروش ۹۰ میلیون تومانی «کوزوو» در افتتاحیه/حضور فرهاد آییش در چرخه اکران

۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۰:۴۷ کد خبر: ۴۳۹۶۳۷۰ دسته بندی: فرهنگی، سینما، تئاتر، تلویزیون
کوزوو

فیلم سینمایی «کوزوو» به کارگردانی میثم هاشمی طبا از بیستم مرداد ماه اکران خود در سینماهای سراسر کشور را آغاز کرده است.

خبرگزاری میزان – فیلم سینمایی «کوزوو» به کارگردانی میثم هاشمی طبا از بیستم مرداد ماه اکران خود در سینماهای سراسر کشور را آغاز کرده است، این فیلم در دو روز ابتدایی اکران خود موسوم به افتتاحیه نزدیک به ۱۰۰ میلیون تومان فروش داشته است.

این فیلم به احتمال فراوان تا ابتدای پاییز ۱۴۰۱ به اکران خود در سینماها ادامه خواهد داد و باید دید در گیشه چه فروشی را به ثبت می رساند، فیلمی که در ژانر کمدی بوده و از بازیگران خوبی هم بهره‌مند شده است.

کوزوو همچون بسیاری از آثار سینمای کشور در سه سال گذشته تولید شده اما به دلیل شیوع بیماری کرونا و تعطیلی سینماها فرصت اکران را از دست داده است، حال بعد از این مدت به عنوان دیگر نماینده سینمای کمدی در کنار آثاری همچون انفرادی و سگ بند ایستاده تا جزو پرفروش‌های گیشه باشد.

کوزوو

سینمای کشور در سال جدید فراز و فرودهای متفاوتی را پشت سر گذاشته است، اما به طور کلی وضعیت گیشه چندان خوب نیست، اکثریت آثار فروش خوبی ندارند و به جز چند فیلم محدود سایر آثار فروش بسیار پایینی را به ثبت رسانده اند.

برخی گرانی بلیت سینما و برخی مشکلات معیشتی پس از بروز کرونا را دلیل اصلی این کاهش مخاطب می دانند و برخی هم کیفیت فیلمها را پایین تلقی می کنند، البته نباید از این نکته گذشت که سینما هنوز بعد از بازگشایی برای بسیاری هنوز محیطی سالم محسوب نمی شود و شاید ترس از کرونا دلیل اصلی افت مخاطب باشد.

تدوین و صداگذاری «کوزوو» به پایان رسید - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان  | Mehr News Agency

بازیگران فیلم کوزوو

فرهاد آئیش، بهاره کیان افشار، روشنک گرامی، کورش تهامی، هومن شاهی، گوهر خیراندیش بازیگران اصلی هستند که در فیلم کوزوو به ایفای نقش پرداختند.

در خلاصه داستان کوزوو آمده است: معدنچیا می‌گن: هرچی بیشتر دنبال الماس بگردی، کمتر پیداش می‌کنی. به عقیده‌ی اونا، الماسه که آدمشو پیدا می‌کنه. اونه که تصمیم می‌گیره دست کی بیافته و رو انگشت کی بشینه…

مدیر فیلمبرداری: بهرام بدخشانی، طراح صحنه و لباس: اصغر نژاد ایمانی، تدوین: سهراب خسروی، آهنگساز: مسعود سخاوت دوست، گریم: محسن دارسنج، مدیر تولید: حسین فرضی‌زاد، صداگذار: آرش قاسمی، صدابردار: امید عاشوری، سرپرست جلوه‌های ویژه: سعادت بسطام عوامل کوزوو را شامل می‌شوند.

انتهای پیام/


لینک کوتاه چاپ