اعلام آمادگی ایران برای تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی با کشور موریس

۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۵:۳۹ کد خبر: ۴۴۰۱۶۶۹ دسته بندی: بین الملل، سیاست خارجی

وزیر امور خارجه کشورما در دیدار با وزیر کار و بازرگانی کشور موریس وزیر امور خارجه همچنین آمادگی کشورمان برای تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی دو‌ کشور را اعلام کرد.

خبرگزاری میزان_ وزیر کار و بازرگانی موریس که در رأس یک هیات سیاسی و اقتصادی به تهران سفر کرده است، امروز با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

امیر عبداللهیان در این دیدار که قائم مقام وزیرخارجه موریس نیز حضور داشت، ضمن خیر مقدم به هیات موریسی از توسعه روابط دو کشور، در زمینه های مورد علاقه از جمله تجاری، اقتصادی، کشاورزی، گردشگری و غیره استقبال کرد.

امیرعبداللهیان بر لزوم اجرای توافقات تاکید کرد.

وزیر امور خارجه همچنین آمادگی کشورمان برای تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی دو‌ کشور را اعلام کرد.

وزير کار و بازرگانی موریس نیز ضمن تشکر از مهمان نوازی طرف ایرانی، سلام های گرم وزیر امور خارجه و نخست وزیر موریس خطاب به وزیر امور خارجه و رئیس جمهور کشورمان را ابلاغ کرد.

وی ضمن اعلام تصمیم موریس برای گسترش روابط ، سفر خود بهمراه یک هیات ۶۰ نفره به تهران را نشانه علاقمندی به توسعه روابط و همکاری ها با ایران دانست.

او همچنین علاقه کشورش برای توسعه مناسبات در زمینه های گردشگری، تجاری و کشاورزی با ایران و موافقت کشورش با تشکیل کمیسیون مشترک، را نشانه ای از اراده سياسی موریس برای توسعه روابط با ایران توصیف کرد.

انتهای پیام/


لینک کوتاه چاپ