بازی‌های کشورهای اسلامی| ۳ مدال نقره و یک برنز کاراته‌کاهای ایران در روز نخست

۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۳:۰۰ کد خبر: ۴۴۰۴۸۷۱ دسته بندی: ورزشی، رزمی

نمایندگان کشورمان در روز نخست رقابت‌های کاراته پنجمین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی به ۳ مدال نقره و یک مدال برنز دست یافتند.

خبرگزاری میزان – روز نخست رقابت‌های کاراته پنجمین دوه بازی‌های کشورهای اسلامی از صبح امروز (چهارشنبه – ۲۶ مرداد ماه) در قونیه ترکیه برگزار شد و در پایان مسابقات کاتای تیمی بانوان، ابوالفضل شهرجردی در کاتای انفرادی و علی اصغر آسیابری موفق به کسب مدال نقره شدند. سارا بهمنیار هم به مدال برنز رسید.

کاتای انفرادی:

در رقابت‌های کاتای انفرادی مردان، ابوالفضل شهرجردی نماینده کشورمان پس از اجرای دو کاتا و قرار گرفتن در جایگاه اول گروه خود به فینال مسابقات راه یافت، اما در مسابقه نهایی مقابل علی سفوقلو، دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۲۰ توکیو از ترکیه شکست خورد و مدال نقره این مسابقات را کسب کرد.

شهرجردی در دور اول و دوم مسابقات خود با امتیاز ۲۵.۲۰ در حایگاه اول قرار گرفته بود و راهی فینال شده بود.

کومیته:

در رقابت‌های کومیته، سارا بهمنیار نماینده وزن ۵۰- بانوان کشورمان پس از کسب یک پیروزی و یک شکست و با راهیابی حریف مراکشی خود به فینال، راهی دیدار رده بندی شد و در این مسابقه نیز با نتیجه یک بر صفر از سد کاراته‌کا قزاقستانی گذشت و صاحب مدال برنز شود.

بهمنیار در رقابت‌های امروز، ابتدا با نتیجه ۴ بر صفر از سد آمیدا آسیاوا از قرقیزستانگذشت، اما در دیدار دوم در مقابل چایمه الهایتی از مراکش با نتیجه ۳ بر یک مغلوب شد. با راهیابی الهایتی از مراکش به فینال این وزن، بهمنیار راهی دیدار رده بندی شد و در این مسابقه با نتیجه یک بر صفر موفق شد مادینا آلیمانوا از قزاقستان را شکست دهد و صاحب مدال برنز شود.

طراوت خاکسار در رقابت‌های وزن ۵۵- کیلوگرم، در دور نخست با شکست ۲ بر یک مغلوب مادینا سادیگوا از آذربایجان شد و با توجه به شکست این کاراته‌کا در دور بعد، از ادامه مسابقات بازماند.

در رقابت‌های بخش مردان، علی اصغر آسیابری در وزن ۷۵- کیلوگرم، ابتدا در دور نخست با نتیجه ۲ بر صفر از سد سریجنه مودو از سنگال گذشت و در ادامه به مصاف نورلانوف از قرقزستان رفت و پس از تساوی ۲-۲ با قانون سنشو(کسب امتیاز نخست) از سد حریف خود گذشت و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت.

آسیابری در این مرحله به مصاف حسین مساروه از اردن رفت و در حالی که با نتیجه ۵ بر صفر از حریف خود عقب بود، با هانسوکو(اخراج) شدن کاراته‌کا اردنی فینالیست شد. آناس عالمی از مراکش حریف آسیابری در دیدار فینال بود که این مبارزه با برتری ۷ بر صفر نماینده مراکش به پایان رسید و آسیابری به مدال نقره بسنده کرد.

مرتضی نعمتی دیگر کاراته‌کا کشورمان در روز نخست، در رقابت‌های وزن ۶۷- کیلوگرم کار خود را با برتری ۴ بر یک مقابل یمن الناتشه از قطر آغاز کرد و در دور دوم نیز ۲ بر یک بوراک اوگار از ترکیه را شکست داد و به مرحله نیمه‌نهایی رسید.

او در این مرحله مقابل سعید اوبایا از مراکش ۵ بر یک مغلوب شد و از صعود به دیدار نهایی بازماند. نعمتی برای کسب نشان برنز در دیدار رده‌بدی به مصاف تورال آقالارزاده از آذربایجان رفت و با شکست ۷ بر ۳ از دستیابی به مدال برنز بازماند.

کاتای تیمی:

زینب السادات حسینی، ملیکا عزتی و سپیده امینی نمایندگان کاتا تیمی بانوان پس از قرارگیری در جایگاه اول گروه خود به فینال پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشور‌های اسلامی قونیه ۲۰۲۱ راه یافت و در دیدار فینال نیز نتیجه را به تیم مراکش واگذار کردند و به مدال نقره این مسابقات رسیدند.

نمایندگان کاتا تیمی بانوان کشورمان در دور اول با امتیاز ۲۴.۵۴ در جایگاه اول گروه خود قرار گرفند و راهی فینال این مسابقات شدند.

در فینال این مسابقات نیز تیم بانوان کشورمان نتیجه را به تیم مراکش واگذار کرد تا زینب السادات حسینی، ملیکا عزتی و سپیده امینی سومین نقره کاراته ایران را به نام خودشان ثبت کنند.

انتهای پیام/


لینک کوتاه چاپ