زورگیر اتوبان نیایش به اعدام محکوم شد

۲۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۹:۲۲ کد خبر: ۴۴۴۱۶۳۷ دسته بندی: حوادث، انتظامی و آسیب‌های اجتماعی، حقوق و قضا، قضایی
صدور حکم اعدام برای زورگیر اتوبان نیایش

رئیس کل دادگستری استان تهران از اعلام صدور حکم زورگیر اتوبان نیایش خبر داد.

خبرگزاری میزان – علی القاصی‌ در جلسه شورای عالی قوه قضاییه به ارائه گزارشی پیرامون روند رسیدگی‌های قضایی انجام‌شده در خصوص برخی پرونده‌های سارقین به عنف و متجاوزین به حقوق عمومی پرداخت و گفت: پس از برگزاری جلسه دادگاه سارق بزرگراه نیایش، حکم اعدام این فرد صادر شد.

بیشتربخوانید

دادگاه متهم زورگیر بزرگراه نیایش با حضور ۴۰ شاکی برگزار شد

وی با بیان اینکه رسیدگی‌های قضایی نسبت به این قبیل مجرمین، «خارج از نوبت، قاطعانه و بدون اغماض» است، گفت: پرونده سه نفر دیگر از سارقین به عنف که دارای سرقت‌های متعددی بودند با عنوان اتهامی «محاربه» در دادسرای شهریار در حال رسیدگی است و مقرر شده که پرونده این سارقین نیز بعد از ارجاع به دادگاه انقلاب به صورت خارج از نوبت رسیدگی شود.

۲۶ مرداد ماه در پی انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر زورگیری فردی از یک خانم سوار بر خودرو در بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره)، پس تشکیل پرونده قضایی در دادسرای تهران، دستورات ویژه برای شناسایی و دستگیری متهم به ضابطان و ماموران انتظامی ابلاغ شد.

یک روز بعد از صدور دستور قضایی، متهم پرونده توسط پلیس آگاهی تهران دستگیر و در کمتر از ۲ هفته کیفرخواست متهم پرونده صادر شد.

صبح «شنبه ۱۹ شهریور» جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده خفت‌گیری و سرقت مقرون به آزار با استفاده از سلاح سرد در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار شد.

انتهای پیام/


لینک کوتاه چاپ