زاکانی: برآورد دقیقی از مقدار خسارت وارد شده به تجهیزات شهری در تجمعات وجود ندارد

۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۹:۴۳ کد خبر: ۴۴۵۲۷۰۳ دسته بندی: جامعه، شهری، سلامت و رفاهی

شهردار تهران اعلام کرد که در حال حاضر برآورد دقیقی از میزان خسارت‌ به تاسیسات و مبلمان شهری ناشی از تجمعات دو شب گذشته در تهران وجود ندارد.

خبرگزاری میزان_ علیرضا زاکانی در صحبت‌هایی که در حاشیه آئین امضای چهار تفاهم‌نامه تامین ۳۰ هزار واحد مسکونی در پایتخت داشت، پیرامون برآورد خسارت‌های وارده به تاسیسات و مبلمان شهری در پی تجمعات دو شب گذشته در تهران، گفت: نوع مواجهه با موضوعی که اتفاق افتاده و در حال بررسی و پیگیری است اگر خارج از قواعد قانونی باشد به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست. اتفاقاتی که می‌افتد موجب سلب آسایش شهروندان می‌شود و در حال حاضر برآورد دقیقی در این خصوص وجود ندارد اما هر چه باشد ناپسند است؛ چرا که نوع عملی که مردم را تحت فشار قرار می‌دهد صحیح نیست. بی تردید ایجاد مزاحمت و آشوب عده‌ای قلیل برای اکثریت شهروندان و تحت فشار قرار دادن آنها برای متن جامعه قابل پذیرش نیست.

شهردار تهران همچنین درخصوص پروژه‌هایی که در شنبه هفته آینده در تهران به بهره‌برداری خواهد رسید، اضافه کرد: در قالب توسعه میادین میوه و تره بار سه میدان میوه و تره بار افتتاح و توسعه ۱۴ میدان را در شنبه پیش رو آغاز خواهیم کرد. در حال حاضر ۱۲۹ محله ما میدان میوه و تره بار ندارد و این در شرایطی است که قیمت این اقلام در میادین میوه و تره بار با سطح بازار شهر تهران چیزی حدود ۴۰ درصد تفاوت دارد و پایین‌تر است؛ لذا تعهد کرده‌ایم که تا پایان سال جاری ۱۰۰ میدان را در تهران راه اندازی کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع تامین مسکن در شهر تهران اشاره کرد و افزود: واحدهایی که مقرر است شهرداری تهران نسبت به تسهیل و تولید آنها اقدام کند معمولا دو سال زمان برای تکمیل آنها پیش بینی شده. این واحدها با مدل صنعتی سازی ساخته خواهند شد و ما حداقل تولید ۱۸۰ هزار واحد مسکونی به صورت سالانه را در دستور کار قرار دادیم که ۵۰ هزار واحد با ایجاد تسهیلات همچون تسهیل در صدور پروانه و اعطای مشوق‌ها انجام خواهد شد و ۱۳۰ هزار واحد نیز توسط شهرداری تهران کارسازی برای آنها انجام می‌شود تا بتوانیم موضوع مسکن را در شهر تهران حل و فصل کنیم. بی تردید ظرفیت‌های بی‌نظیری در سراسر کشور وجود دارد و عدم استفاده از آنها ظلم به مردم است. ظلم است که مردم ما خجالت زده اجاره سر ماه خود بشوند و یا خجالت زده خانواده‌ها برای نداشتن مسکن شوند. همچنین نهم مهرماه نیز شروع تولید ۱۰ هزار واحد مسکونی در تهران را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام/


لینک کوتاه چاپ