گزارش|

راهپیمایی باشکوه مردم علیه اقدامات هنجارشکنانه و هتک حرمت قرآن کریم در سراسر کشور/ اعلام انزجار مردم از اخلال‌گران امنیت

۰۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۰:۱۸ کد خبر: ۴۴۵۳۴۴۵ دسته بندی: سیاست، سیاست داخلی و انتخابات

راهپیمایی مردم علیه اقدامات هنجارشکنانه و هتک حرمت قرآن کریم و به منظور اعلام انزجار از اخلال‌گران امنیت بعد از نماز جمعه در سراسر کشور برگزار شد.

خبرگزاری میزان – ظهر امروز جمعه «یکم مهرماه ۱۴۰۱» پس از برپایی نماز جمعه در تهران، راهپیمایی محکومیت حرکات هنجارشکنانه و مذبوحانه عده‌ای معدود از عوامل فریب‌خوره در اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم، پیامر اعظم صلوات الله علیه، آتش کشیدن برخی از مساجد و پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران، هتک حرمت حجاب بانوان و تخریب اموال و اماکن عمومی و سلب امنیت مردم با حضور مردم بصیر و شجاع ایران اسلامی برگزار شد.

مردم‌ انقلابی پایتخت با حضور در مسیر راهپیمایی «از دانشگاه تهران تا میدان انقلاب» ضمن اعلام انزجار و نفرت خود از هتاکان به قرآن کریم و مقدسات دینی، راه خود را از آشوبگران و اغتشاشگران جدا کردند.

راهپیمایان در مراسم امروز با سر دادن شعارهایی با عنوان «نیروی انتظامی تشکر تشکر» و «نیروی انتظامی حمایتت می‌کنیم» حمایت خود را از فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اعلام کردند‌.

در بخش دیگری از مراسم راهپیمایی امروز، راهپیمایان خواستار برخورد جدی و قاطع قوه قضاییه با هنجار شکنان و توهین کنندگان به مقدسات دینی شدند.

امیر دریادار ایرانی: نیروی دریایی ارتش در کنار مردم تا آخرین قطره خون خواهد ماند

امیردریادار ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه راهپیمایی مردم ایران علیه اقدامات هنجارشکنانه و هتک حرمت قرآن کریم به میزان گفت: راهپیمایی امروز در تهران و سایر نقاط کشور، مراسمی کاملا مردمی است و همواره پشتوانه ما نیز مردم بودند و خواهند بود؛ لذا نقطه اتکای ما نیز مردم غیور است.

وی با بیان اینکه در کنار یکدیگر باید با فتنه‌ها و فتنه گران برخورد قاطع داشته باشیم، گفت: صحنه ما نیروهای دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، صحنه دریا است اما از آنجایی که مردم ما تماما دریا دل هستند ما نیز به عنوان خدمتگزاران نظام، انقلاب و مردم در کنار هموطنان در این مراسم حضور پیدا کردیم و تا آخرین قطره خون خود در کنار مردم خواهیم ماند‌.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در پیامی خطاب به منافقان و سردستگان فتنه گر، اظهار کرد: مردم کسانی هستند که در این سالیان با سختی‌ها دست پنجه نرم کردند و مثلث شوم توطئه، تحریم و تهدید را به خوبی نابود کرده و از بین بردند.

وی افزود: مردم امروز چهار نفر یا ده نفر نیستند، مردم کسانی هستند که در این سالیان با سختی‌ها دست پنجه نرم کردند و مثلث شوم توطئه، تحریم و تهدید را به خوبی نابود کرده و از بین بردند.

همچنین آیت‌الله خاتمی خطیب موقت نماز جمعه امروز تهران طی سخنانی با اشاره به اغتشاشات اخیر گفت: فوت یک هموطن مایه تأسف است و جای دارد به خانواده ایشان تسلیت گفته و برای آن‌ها آرزوی صبر کنیم.

وی گفت: در این قضیه همه مقامات کشور ورود کردند و همه بر پیگیری دقیق این مسئله تأکید کردند. این مسئولان امین نظام هستند. ما به امنای خود کاملا اطمینان داریم و مردم هم در این عرصه به قول این امنا اطمینان دارند. قطعا پیگیری خواهد شد و نتیجه به مردم گفته خواهد شد.

آیت‌الله خاتمی گفت: از مدتها قبل دشمنان به دنبال اهداف خود بودند و این سوژه برای آنها دندانگیر شد. دشمنان دلشان برای خانم امینی نسوخته بود بلکه عقده‌گشایی کردند. مسئله‌ای که اصلا برای اغتشاشگران مطرح نبوده همان مسئله خانم امینی بوده است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه قصه اغتشاشات قصه اعتراض نبود و نیست بیان کرد: قصه قصه دیگری بود مسئله دین بود. دلیلش سوزاندن قرآن کریم، چادر از سر زن مسلمان کشیدن و رفتار رضاخانی است. این اغتشاشات علیه مردم بود زیرا پرچم ایران را سوزاندند؛ آمبولانس‌ها را به آتش کشیدند و همه کسانی که بیت المال را از بین بردند در واقع ضدمردم هستند.

بیشتر بخوانید:

امام جمعه موقت تهران: مسئله خانم امینی برای اغتشاشاگران مطرح نیست/ این اغتشاشات علیه مردم بود

همچنین ارتش جمهوری اسلامی ایران طی بیانیه ای، هرگونه تخریب اموال عمومی و اختلال در امنیت مردم و کشور و هجمه به حافظان امنیت را به شدت محکوم کرد.

در این بیانیه ضمن محکوم کردن حرکت اغتشاش گران و دفاع از همرزمان ارتش در فرماندهی انتظامی تاکید شده است: امروز دشمنان نظام اسلامی که در عرصه های مختلف دشمنی با نظام اسلامی، ناکام مانده اند، از هر حربه ای برای سلب آسایش و آرامش مردم و  ایجاد ناامنی و آشوب  بهره می‌گیرند.

ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت شدید اقدامات اغتشاش گران یادآور شده، استقلال، اقتدار و امنیت ایران اسلامی به برکت خون ده ها هزار شهید گرانقدر و در پرتو مجاهدت فرزندان غیور ملت ایران در نیروهای مسلح بدست آمده و  ملت بزرگ ایران و  جان برکفان نیروهای مسلح هرگز به دشمنان اجازه نخواهند داد تا از موقعیت بوجود آمده سو استفاده نمایند و خدشه ای به آرمان های حضرت امام (ره)  و شهدای گلگون کفن و ملت آگاه و بصیر ایران اسلامی وارد سازند.


راهپیمایی گسترده مردم ایران در محکومیت اغتشاشگران و هتاکان به مقدسات دینی با صدور قطعنامه‌ای پایان یافت.

متن قطعنامه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم»

«وَلَنْ تَرْضَیٰ عَنْکَ الْیَهُودُ وَلَا النَّصَارَیٰ حَتَّیٰ تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ ۗ قُلْ إِنَّ هُدَی اللَّهِ هُوَ الْهُدَیٰ»

امت اسلام در شرایطی از یک آزمون بزرگ سربلند بیرون آمده و با خلق اربعینی بی نظیر شور و شکوه اسلامی، شیعی و انقلابی خود را نمایان ساخت و بر تمام معادلات باطل و ذهنیت‌های منفی دشمنان خط بطلان کشید؛ که امواج نورانی آن تمامی مرزهای جغرافیایی و انسانی را درنوردیده، امّا با صدور دستور اهانت به ساحت قدسی قرآن و مقدسات و ارزش‌های دینی و برپایی آشوب و بلوا در شهرها، از اتاق‌های فکر استکبارجهانی، چهره پلید دشمنان قسم خورده و معاند را بیش از پیش برای همگان نمایان و بار دیگر دشمنی، رذالت و زبونی دشمنان عنود و حسود اسلام و انقلاب را به نمایش گذاشت.

امروز بیش از هر زمان دیگری درخت تومند و ریشه دار انقلاب اسلامی و ملت بزرگ و فهیم ایران اسلامی در اوج عزت و اقتدار قرار داشته و توانسته با توکل به ذات لایزال الهی و استمداد از عنایات خاصّۀ حضرت ولی عصر مهدی موعود «عجل الله تعالی فرجه الشریف» و با تکیه بر مبانی اسلام ناب محمدی «صلی الله علیه و آله و سلم» برگرفته از رهنمودهای رهبر فقید و بت شکن حضرت امام خمینی «رحمت الله علیه» و اطاعت از منویات حکیمانه قائد عظیم الشان حضرت امام خامنه ای «مدظله العالی»، یکی پس از دیگری قله‌های رفیع عزت و افتخار را فتح نموده و توطئه‌های شوم سران سلطه و استکبار جهانی را خنثی سازد.

امروز همه شاهدند که با عزم و اراده‌ای جهادی و انقلابی و اِعمال سیاست‌های مدبرانه داخلی و خارجی نظام اسلامی، دشمنان در رسیدن به اهداف شومشان ناکام مانده و برای نیل به اهداف پلیدشان به هر حرکت شومی دست می‌زنند.

بدخواهان نظام و دشمنان خارجی، گمان کرده‌اند خواهند توانست با ایجاد فتنه و آشوب‌های داخلی، حرکت بالنده و پیش روندۀ انقلاب الهی ما را سد کرده، حال آنکه پس از گذشت بیش از ۴ دهه از حیات طیبۀ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تمام فتنه‌های مذبوحانه آنان با شکست مواجه شده و انقلاب اسلامی با قدرت و اقتدار روز افزونش، همچنان به راه نورانی خود ادامه می‌دهد.

آنچه که طی روزهای اخیر در تهران و برخی شهرستان‌ها با فتنه انگیزی دشمنان بیرونی و نفوذی‌های داخلی سرسپرده و فریب خورده رخ داد، بیانگر طراحی شوم همه زخم خوردگان از نظام اسلامی و ایجاد خلل در مسیر اراده و پیشرفت ملت بصیر ایران اسلامی است.

ما تظاهرکنندگان همراه، همدل و هم صدا با مردم همیشه در صحنه و آگاه بیش از ۹۰۰ شهر ایران اسلامی، امروز جمعه در دومین روز از ایام نورانی هفتۀ بزرگداشت دفاع مقدس با گرامیداشت یاد و خاطرۀ شهدای گرانقدر، جانبازان غیور، آزادگان سرافراز و رزمندگان عزیز جبهه‌های نبرد حق علیه باطل در هشت سال جنگ تحمیلی؛ آمده‌ایم تا با اجتماع باشکوه، وحدت بخش و دشمن شکن خود؛ ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های امامین انقلاب و شهدای والامقام، نفرت و انزجار و خشم انقلابی خود را از این گونه جنایت‌ها و خباثت‌های سران فتنه و عوامل مزدور و سرسپردۀ داخلی اشان فریاد کرده و با فریادهای کوبندۀ شعار «الله اکبر خامنه ای رهبر» در پایان هر بند از این قطعنامه، مطالبات و مواضع رسمی خود را اعلام کنیم:

۱ -جنایت و خباثت عده‌ای معدود از عناصر خودفروخته و فریب خورده و مزدوران سرسپرده در اهانت بی‌شرمانه ه به ساحت قدسی و آتش زدن کتاب رحمت و حِکمت، قرآن مجید واهانت وقیحانه به مقدسات و ارزش‌های دینی و اعتقادات عمومی و به آتش کشیدن تعدادی از مساجد و هتک حرمت حجاب و عفاف بانوان محترمه را کاملاً مردود و شدیداً محکوم می‌کنیم.

۲- ما حاضران در این تجمع ؛ مراتب حمایت قاطع خود را از حافظان جان و مال و امنیت ، نیروی محترم انتظامی که مظهر اقتدار جمهوری اسلامی است و سایر دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی اعلام داشته و یاد و خاطره شهدای گرانقدر نیروی انتظامی را که با تقدیم شهدای عزیز حافظ امنیت کشور هستند گرامی می‌داریم و از این جان برکفان می‌خواهیم تا با قوت و قدرت به وظایف قانونی خود عمل کرده و خواب راحت را از برهم زنندگان آرامش عمومی و امنیت کشور سلب نمایند.

۳ – ما تظاهر کنندگان؛ از قوۀ محترم قضائیه می‌خواهیم دراولین فرصت ممکن در اقدامی سریع و انقلابی به جرایم اغتشاشگران و آشوبگران رسیدگی و با مجرمان این حوادث اخیر برخورد قاطع قانونی نموده و نتایج رسیدگی‌های خود را در اسرع وقت به اطلاع افکارعمومی برسانند.

۴- از همگان به ویژه جوانان و نوجوانان عزیز و آگاه و فهیم ایران اسلامی می‌خواهیم در این فتنه ، همچون گذشته با شناخت حق و ملاک‌های آن و دریافت روایت‌های صحیح و معتبر از رسانه‌های رسمی کشور به ویژه صدا و سیما، با بصیرت و حفظ هوشیاری خود، دشمنان را در نیل به اهداف پلید خود ناکام بگذارند و همچنین به معاندان و نفوذی‌ها و عوامل وابستۀ آنان اعلام داشته؛ اگر چه ملت ایران از بعضی عملکردها گله مند است، اما هرگز حرکات شوم و ضد اسلامی و ضد انقلابی شما را تحمل نخواهد کرد و اگر دست از رفتارهای ننگین خود برندارید، یقیناً همانند فتنه‌های گذشته، درسی فراموش نشدنی و ضرب شستِ سختی از ملت شجاع و غیور ایران اسلامی دریافت خواهید کرد.

۵- سردار دل‌ها حاج قاسم عزیز فرمود: کل جمهوری اسلامی حرم است ؛ امروز دشمنان با کمال وقاحت و بی شرمی به بهانه یک حادثه، به تمامی مقدسات دینی و انسانی جسارت کردند، به چادر زنان پاکدامن تعرض، به تمثال مبارک شهدا، پرچم جمهوری اسلامی که به فرمایش رهبری معظم پرچم انبیا و ائمه است اهانت کردند؛ مجموعه حوادث این روزها نشان داد فوت یک خانم تنها بهانه است، اصل نظام و دین نشانه است و حکایت از آن دارد که به فرموده مصحف شریف، «دشمنان از شما راضی نخواهند شد مگر آنکه از راه و رسم آنان پیروی کنید.»

ما حاضران در تظاهرات امروز، ضمن توصیه به فریب خوردگان که مورد سو استفاده دشمنان قرار گرفته‌اند، اعلام می‌کنیم به سرعت صف خود را از عناصر معاند، سرسپرده، مزدور و مرتبط با سفارتخانه‌ها و سازمان‌های جاسوسی کشورهای بیگانه جداکرده و از مسئولان کشور می‌خواهیم عناصر اصلی این رفتارهای شنیع را به سزای اعمال ننگین خود برسانند.

۶- در این حادثۀ دردناک جسارتی بزرگ صورت گرفت و آن ظلم نابخشودنی به قرآن کریم است که عده‌ای مزدور در فضای یله و ره‌ای مجازی به قرآن جسارت کردند، بر لزوم اقدام عاجل مسئولان در سالم سازی فضای رها و مسموم مجازی، این اقدام سخیف و زشت را به شدت محکوم نموده و با عذر خواهی از محضر خداوند متعال عرض می‌کنیم آنها فکر می‌کنند با آتش زدن قرآن می‌توانند نور آن را خاموش سازند ولی همانگونه که ابوسفیان‌ها و ابوجهل ها نتوانستند از نورانیت قرآن بکاهند، این تفاله‌های استکبار نیز به حکم آیۀ « یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ » نخواهند توانست ذره‌ای از عظمت قرآن کم کنند.

ما با تمام وجود اعلام می‌کنیم تا جان در بدن داریم از قرآن و اهل بیت «علیهم السلام» و ولایت جدا نخواهیم شد و همچنان ادامه دهندۀ راه نورانی شهدا و امام شهدا بوده و دشمنان را در رسیدن به اهداف پست و پلید خود ناکام خواهیم گذاشت.

انتهای پیام/


لینک کوتاه چاپ