سوریه: رژیم صهیونیستی در تلاش برای تغییر بافت جمیعتی جولان اشغالی است

۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۰:۵۵ کد خبر: ۴۴۵۶۰۱۸ دسته بندی: بین الملل، آسيا، اقيانوسيه
سوریه

وزیر خارجه سوریه با بیان اینکه خسارت بحران سوریه ۱۰۷ میلیارد دلار است، تاکید کرد: رژیم صهیونیستی در تلاش برای تغییر بافت جمیعتی جولان اشغالی است و از تروریست‌ها حمایت می‌کند.

خبرگزاری میزان – طبق گزارش شبکه المیادین، فیصل مقداد در سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل، با بیان اینکه، هر نوع حضور نظامی  بدون موافقت دولت این کشور در خاک سوریه، غیر قانونی است و باید فورا پایان یابد، گفت: رژیم صهیونیستی دست به اقدامات فزاینده بحران‌زا به خصوص در موضوع گسترش شهرک‌سازی‌ها و جنایت علیه فلسطینی‌ها می‌زند.

وزیر خارجه سوریه ادامه داد: این رژیم همزمان از گروهک‌های داعش و جبهة النصره نیز حمایت کرده و همراستا با آن فرودگاهها و امکان غیرنظامی سوریه را هدف قرار می‌دهد.

وی گفت: حمایت برخی کشورها از رژیم صهیونیستی، در حالی که ادعای دفاع از حقوق بشر را دارند، سبب شده تا با این رژیم برخورد نشود.

وزیر خارجه سوریه با بیان‌اینکه این کشور از عضویت کامل فلسطین در مجمع عمومی سازمان ملل حمایت می‌کند، ادامه داد: دولت سوریه هرگز از حق حاکمیت خود بر منطقه جولان دست نخواهد کشید و این موضوعی نیست که با گذر زمان از آن چشم بپوشد.

فیصل مقداد همچنین گفت: بحران سوریه، تجربه بسیار دردناکی برای مردم این کشور بود و از سال ۲۰۱۱ تاکنون بیش از ۱۰۷ میلیارد دلار خسارت به بار آورده است که دولت سوریه همواره از حل و فصل سیاسی بحران حمایت کرده است، از جمله نتایج گفت‌و‌گوهای «روند آستانه» را پذیرفته است، اما اقدامات ترکیه در «حمایت از تروریسم» سبب شد تا روند آستانه صرفا بر روی کاغذ بماند.

فیصل مقداد با خطاب قرار دادن شبه‌نظامیان کُرد گفت: آن‌ها باید واقع‌گرایانه عمل کنند و خود را از وابستگی به یک «اشغالگر خارجی» برهانند.

وزیر خارجه سوریه با اشاره به موضوع جنگ در اوکراین گفت: دمشق با حمایت از عملیات نظامی روسیه در اوکراین، این موضوع را در راستای «حق دفاع از خود» می‌داند.
 
انتهای پیام/


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *