پولادگر: المپیادهای ورزشی فرصت مناسبی برای پشتوانه‌سازی تیم‌های ملی است

۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۱:۰۰ کد خبر: ۴۴۵۸۸۲۱ دسته بندی: سایرحوزه ها

معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان بر لزوم شناسایی نخبگان ورزشی با هدف پشتوانه سازی برای تیم های ملی تاکید کرد.

خبرگزاری میزان – طبق اعلام پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سید محمد پولادگر ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول اظهار داشت: امروز، مراسم افتتاحیه سومین المپیاد ورزشی استعدادهای برتر در سالن بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی در رده سنی سیزده تا شانزده سال را برگزار می‌کنم.

وی با اعلام این مطلب که این رویداد در ۲۶ رشته المپیکی و با حضور ۱۶ هزار مربی، ورزشکار، داور در دو بخش دختران و پسران برگزار می شود ، توضیح داد: این مسابقات در رده سنی پایه با هدف کشف نخبگان و مستعدین ورزشی برای پشتوانه سازی تیم های ملی کشور پیگیری می‌شود.

معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای با مورد تاکید قرار داد عدالت محوری در تدوین و اجرای برنامه ها در وزارت ورزش و جوانان بیان کرد: جای جای ایران مملو از نخبگان ورزشی است و اکثر مستعدین ورزشی در مسابقات لیگ شناسایی می شوند و می‌دانیم بسیاری از چهره‌های ورزشی شرایط حضور در مسابقات لیگ را ندارند و این نکته باید مورد توجه قرار بگیرد. تلاش کردیم این المپیاد رابا تعامل آموزش و پرورش برگزارکرده تا زمینه ای برای شناسایی و رشد و شکوفایی این عزیزان باشد.

وی ادامه داد: این رویداد به میزبانی شش استان و با حضور ورزشکاران سراسر کشور برگزار می‌شود،لازم است بگویم فدراسیونها با رعایت تمامی استانداردهای فنی برگزار کننده مسابقات رشته‌های خودشان هستند.

پولادگر اظهار امیدواری کرد با شناسایی استعدادها و پشتوانه‌های تیم‌های ملی بتوانیم این عزیزان را در سکوهای قاره ای وجهانی ببینیم.

وی این نکته را متذکر شد که مسابقات از چند روز گذشته آغاز شده و سالن بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی میزبان مراسم افتتاحیه است.

معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای با بیان اینکه مسابقات استعداد یابی به روش المپیکی و رده بندی ها برمبنای رنگ مدال خواهد بود، گفت: سی ام مهرماه ، مراسم اختتامیه با معرفی استان‌های برتر انجام می‌شود.

انتهای پیام/


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *