یک محکوم به قصاص با تلاش شورای حل اختلاف کرمانشاه به زندگی بازگشت

۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۲:۴۱ کد خبر: ۴۴۶۴۲۴۷ دسته بندی: قضایی، حقوق و قضا

رئیس توسعه حل اختلاف استان کرمانشاه گفت: با تلاش اعضای شورای حل اختلاف شعبه ۴۴، ستاد صبر و همیاران صلح، یک محکوم به قصاص رهایی یافت.

خبرگزاری میزان- منوچهر فتاحی، رئیس توسعه حل اختلاف استان کرمانشاه، گفت: با تلاش اعضای شورای حل اختلاف شعبه ۴۴ ستاد صبر و همیاران صلح کرمانشاه، اولیای دم با اعلام رضایت، از قصاص فرد متهم گذشت کردند.

معاون قضایی و رئیس توسعه حل اختلاف استان کرمانشاه، اظهار کرد: حدود پنج سال پیش در سنگر نظامی در مرز سومار بصورت اتفاقی تیری از اسلحه سرباز وظیفه شلیک که موجب اصابت به یکی از همسنگران شده که یک نفر در این حادثه جان خود را از دست داد.

وی افزود: با دستور مقام قضایی، اعضای شعبه ۴۴ حل اختلاف، ستاد صبر و همیاران صلح با بزرگان طرفین جلساتی طی چند ماه برگزار و آنان را به گذشت دعوت کردند و زمینه را برای صلح و سازش و جلب رضایت اولیای دم فراهم کردند.

فتاحی در ادامه خاطر نشان کرد: خوشبختانه اولیای دم از قصاص متهم صرف نظر کردند و پرونده بعد از ۵ سال با مصالحه مختومه شد.

به همین مناسبت مراسمی در زندان مرکزی استان کرمانشاه با حضور مسئولان و روحانیون در سالن اجتماعات برگزار شد.

در این جلسه فتاحی با اشاره به قرآن کریم و احادیث انبیاء به بیان اهمیت صلح وسازش پرداخت و این امر را موثر و مورد لزوم جامعه امروزی برشمرد.

وی ضمن تشکر از اعضای شعبه ۴۴ شورای حل اختلاف، کارکنان زندان مرکزی کرمانشاه و حوزه دادستانی و بزرگان ومتنفذان استان کرمانشاه اعلام کرد: در ایام آتی اقدام به تشکیل شعبه ای تخصصی درخصوص سازش در قتل و اختلافات قومی و قبیله ای به جهت ایجاد صلح وسازش و حل اختلافات می‎کنیم.

انتهای پیام/


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *