نشست شورای حقوق بشر|

نماینده ونزوئلا: کشورهای غربی سال‌هاست حقوق بنیادین مردم ایران را نقض می کنند/ نماینده سوریه: نادیده گرفتن نقض حقوق بشر ایرانیان توسط کشورهای غربی را محکوم می‌کنیم/ نماینده کوبا: ما مخالف تحمیل تحریم علیه ایران هستیم

۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۳:۴۰ کد خبر: ۴۵۲۷۱۱۰ دسته بندی: حقوق بشر
نشست شورای حقوق بشر

سفیر و نماینده دائم چندین کشور در شورای حقوق بشر با برگزاری نشست ویژه شورای حقوق بشر در مورد ایران مخالفت کردند.

خبرگزاری میزان – سفیر و نماینده دائم ونزوئلا طی سخنانی در جریان نشست ویژه شورای حقوق بشر در مورد ایران، گفت: برگزاری چنین نشستی، هیچ توجیهی ندارد. ما در جریانات اخیر، شاهد کمپین رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی علیه ایران بودیم.

وی همچنین کشورهای غربی و سازوکارهای بین‌المللی حقوق بشری را به استفاده ابزاری و سیاسی از حقوق بشر متهم کرد.

نماینده دائم ونزوئلا همچنین با ایجاد هر سازوکار جدید دیگر حقوق بشری درمورد ایران مخالفت کرد.

وی، اقدام کشورهای غربی در برگزاری نشست ویژه شورای حقوق بشر در مورد ایران را در ادامه سیاسی کاری های این کشورها در سوء استفاده از شورای حقوق بشر برای اهداف سیاسی این کشورها دانست.

سفیر ونزوئلا اظهار کرد: مردم ایران سال‌هاست تحت تحریم های کشورهای غربی قرار دارند و حقوق بنیادین آنها نقض می شود. این کشورها باید نقض حقوق مردم ایران را متوقف کنند و از ادامه سیاست های خود علیه مردم ایران خودداری کنند.

نماینده سوریه در نشست ویژه شورای حقوق بشر نادیده گرفتن حقوق ایرانیان توسط کشورهای غربی را محکوم کرد

سفیر و نماینده سوریه در نشست شورای حقوق بشر گفت: سوریه نادیده گرفتن نقض حقوق بشر ایرانیان توسط کشورهای غربی از طریق تحمیل تحریم‌ها و حمایت از فعالیت‌های تروریستی و اغتشاش در ایران را محکوم می‌کند.

سفیر و نماینده سوریه در نشست ویژه شورای حقوق بشر گفت: سوریه از اقدامات ایران برای ارتقاء حقوق بشر و تعامل با سازوکارهای حقوق بشری تمجید می‌کند.

وی تاکید کرد: سوریه نادیده گرفتن نقض حقوق بشر ایرانیان توسط کشورهای غربی از طریق تحمیل تحریم‌ها و حمایت از فعالیت‌های تروریستی و اغتشاش در ایران را محکوم می‌کند.

مخالفت نماینده دائم کوبا با نشست ویژه شورای حقوق بشر درباره ایران

سفیر و نماینده دائم کوبا با نشست ویژه شورای حقوق بشر درباره ایران به شدت مخالفت کرد.

وی تاکید کرد: ما مخالف برگزاری این نشست هستیم. برگزاری این نشست، نمونه دیگری از رفتار تبعیض آمیز دولت های غربی در شورای حقوق بشر است.

نماینده دائم کوبا افزود: ما مخالف تحمیل تحریم علیه ایران و دخالت در امور داخلی ایران و نقض حاکمیت ملی این کشور هستیم.

نماینده پاکستان در نشست شورای حقوق بشر: حمایت و ارتقای حقوق بشر صرفا از طریق گفتگو حاصل می شود

سفیر و نماینده پاکستان در نشست ویژه شورای حقوق بشر گفت:این شورا تاکنون سی و پنج نشست ویژه برگزار کرده است که جز چند موردی که در مورد اشغال سرزمین فلسطین توسط اسرائیل بوده، مابقی علیه کشورهای در حال توسعه بوده است که صرفا بر روی حقوق محدودی از مردم این کشورها (سیاسی و مدنی) توجه کرده است، ولی حقوق اقتصادی مردم مورد توجه قرار نگرفته است.

وی تصریح کرد: ما اغتشاشات در ایران را و اقدام تروریستی در شاهچراغ را محکوم می کنیم و اقدام مسوولانه ایران در روشنگری و ارائه گزارشات مختلف را مورد توجه قرار می دهیم. حمایت و ارتقای حقوق بشر صرفا از طریق گفتگو حاصل می شود.

نماینده چین در نشست ویژه شورای حقوق بشر: شورای حقوق بشر شاهد افزایش سیاسی کاری ها و تنش هاست

سفیر و نماینده چین در نشست ویژه شورای حقوق بشر گفت: شورای حقوق بشر شاهد افزایش سیاسی کاری ها و تنش هاست که موجب نگرانی شدید است. گفتگو و همکاری باید مبنای کار شورای حقوق بشر باشد و بیطرفانه و مستقلانه و غیرجانبدرانه باید به مسائل حقوق بشری بپردازد.

وی افزود: نباید حقوق بشر و شورای حقوق بشر تبدیل به وسیله دخالت در مورد داخلی کشورها شود. چین از برگزاری این نشست ویژه حمایت نمی کند. ما توجه ها رو به تحمیل تحریم ها علیه ایران جلب می کنیم. این تحریم ها که آسیب های جدی به مردم ایران وارد می کنند، باید متوقف شوند. از ایران تشکر می کنیم که توجه کافی به مسائل داخلی خود دارد.

ابراز نگرانی نماینده دائم زیمبابوه در نشست شورای حقوق بشر درباره ادامه تحریم‌ها علیه ایران

سفیر و نماینده دائم زیمبابوه در نشست دائم شورای حقوق بشر گفت: از ادامه تحمیل تحریم ها علیه ایران ابراز نگرانی می کنیم و این که ایران همکاری و تعامل خوبی با سازوکارهای حقوق بشری دارد، از اهمیت اساسی برخوردار است.

وی تاکید کرد: متن قطعنامه ارائه شده به این نشست غیرسازنده و شرایط را در شورای حقوق بشر پیجیده تر می کند.

نماینده دائم نیکاراگوئه در نشست ویژه شورای حقوق بشر: نباید در امور داخلی کشورها دخالت شود

سفیر و نماینده دائم نیکاراگوئه در نشست ویژه شورای حقوق بشر گفت:براساس منشور ملل متحد نباید در امور داخلی کشورها دخالت شود.

وی تاکید کرد: ایران به خوبی به حقوق بشر احترام می گذارد و اقداماتی که در شورای حقوق بشر انجام می شود، نباید حاکمیت ملی این کشور را نقض کند و موجب دخالت در امور داخلی ایران شود.

مخالفت نماینده دائم کره شمالی با نشست ویژه شورای حقوق بشر درباره ایران

سفیر و نماینده دائم کره شمالی در نشست ویژه شورای حقوق بشر گفت: ایران اقدامات موثری در ارتقاء حقوق بشر داشته و ما مخالف این نشست ویژه هستیم.

سفیر و نماینده دائم کره شمالی در نشست ویژه شورای حقوق بشر گفت:سیاست کشورهای غربی برای تحت فشار قرار دادن کشورهای مستقل با سوء استفاده از شورای حقوق، موجب نگرانی عمیق است.

وی تاکید کرد: ایران اقدامات موثری در ارتقاء حقوق بشر داشته است و ما مخالف این نشست ویژه هستیم و معتقدیم موضوعات حقوق بشری باید براساس گفتگو و همکاری بین دولت ها، مورد توجه قرار گیرد.

نماینده روسیه در شورای حقوق بشر: روسیه خواستار توقف مداخله در امور داخلی ایران و بی ثبات کردن اوضاع در آن کشور است

سفیر و نماینده دائم روسیه در نشست ویژه شورای حقوق بشر، گفت: چنین ابتکاراتی هیچ ربطی به حقوق بشر ندارد و تاثیر معکوس بر ارتقاء حقوق بشر دارد. هدف آنها برچسب زدن و تحت فشار قرار دادن دولت های مستقل به بهانه های حقوق بشر است.

وی تاکید کرد: ایران اطلاعات دقیقی در مورد اقدامات خود برای ارتقا و حمایت از حقوق بشر و اجرای تعهدات بین المللی در این زمینه ارائه می دهد. تنها در ماه های اخیر، همکاران ایرانی حدود ۲۰ گزارش مربوط به تحولات دو ماه اخیر را توزیع کرده اند.

سفیر و نماینده دائم روسیه افزود: بانیان این نشست ویژه وظیفه خود می دانند که با ارائه یک قطعنامه سیاسی، زمینه بهم ریختن شرایط داخلی در ایران را فراهم کنند. ایده ایجاد یک هیئت حقیقت یاب بدون رضایت مقامات ایرانی ذاتاً نامشروع است. وظیفه شورای حقوق بشر و سازوکارهای آن کمک به کشورهاست، نه انجام تحقیقات.

وی تصریح کرد: روسیه خواهان توقف مداخله در امور داخلی ایران و بی ثبات کردن اوضاع در آن کشور است. بانیان این اقدام علیه ایران بهتر است بر حل مشکلات خود در حوزه حقوق بشر تمرکز کنند که به اندازه کافی است.

انتهای پیام/


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *