۳ هزارو۹۲۱ فقره پرونده در شوراهای حل اختلاف جیرفت به صلح و سازش ختم شد

۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۵:۰۱ کد خبر: ۴۵۴۵۱۶۸ دسته بندی: قضایی

رئیس دادگستری شهرستان جیرفت استان کرمان گفت:به همت اعضا و دبیران شورای حل اختلاف طی ۶ماه نخست سال جاری ۳هزارو ۹۲۱ فقره پرونده در جیرفت با مصالحه منتهی به صلح وسازش شده است.

خبرگزاری میزان – اصغر ستایی مختاری با قدردانی از تلاش اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف در امر صلح و سازش،اظهار کرد: از ابتدای سال جاری، نسبت پرونده های مصالحه شده به پرونده های قابل صلح در این حوزه قضایی، ۵۳ درصد بوده است.

وی با بیان اینکه تاکنون از ۲۶ هزار و ۷۵۹ ابلاغیه، ۲۴ هزارو ۵۶۷ ابلاغیه الکترونیکی به اشخاص ابلاغ شده است، افزود:طبق اعلام آمار شعب ویژه زندان شوراهای اختلاف شهرستان جیرفت از ابتدای سال، تعداد ۱۰۵فقره پرونده وارده داشته که خوشبختانه تعداد ۱۰۲ پرونده رسیدگی و مختومه شده اند.

ستایی مختاری گفت: شعبه ویژه زندان این شهرستان تا شهریور سال جاری ۶۸ پرونده به سازش رسانده و ۴ مددجو را نیز از زندان آزادکرده است.

رئیس دادگستری شهرستان جیرفت تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تعداد ۳هزارو ۹۲۱ فقره پرونده با تلاش وکمک اعضا وکارکنان شورای حل اختلاف شهرستان جیرفت به مصالحه و سازش رسیدند که با توجه به جمع بندی ها، ۵۳ درصد از پرونده های موجود نسبت به سایر پرونده های قابل صلح، به صلح وسازش و دریافت عفو و گذشت ختم شده اند.

انتهای پیام/


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *