دیدار رئیس دیوان عدالت اداری با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه/  حجت الاسلام والمسلمین مظفری: در رسیدگی به درخواستهای مردم در ملاقات ها بیشتر جنبه تسریع در رسیدگی ها مورد تاکید است

۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۶:۰۴ کد خبر: ۴۶۱۰۷۳۷ دسته بندی: حقوق و قضا، معاونت ها و سازمان ها
رئیس دیوان عدالت اداری

رئیس دیوان عدالت اداری در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه، گفت: در رسیدگی به درخواستهای مردم در ملاقات ها بیشتر جنبه تسریع در رسیدگی ها مورد تاکید است.

خبرگزاری میزان – حجت الاسلام والمسلمین مظفری رئیس دیوان عدالت اداری در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه گفت: هدف از عمده ملاقات های مردمی، اطلاع از مشکلات و کاهش هزینه ها برای مراجعین به دیوان است.
مظفری ادامه داد: ماهیانه از یک استان به تناسب آمار پرونده های مطروحه در دیوان عدالت اداری بازدید می شود و استانهایی که پرونده بیشتری در دیوان عدالت دارند در اولویت حضور قرار دارند و استان آذربایجان غربی در گروه دوم اولویتها است ومراجعات کمتری نسبت به برخی استان‌ها  به دیوان دارد.

رئیس دیوان عدالت اداری افزود: در رسیدگی به درخواستهای مردم در ملاقات ها بیشتر جنبه تسریع در رسیدگیها مورد تاکید است و در برخی مواقع دستور به رسیدگی خارج از نوبت و به طور فوق العاده صادر می شود.

حجت الاسلام و المسلمین مظفری ادامه داد: در برخی موارد موضوعات کلانی در استانها مطرح می شود که حضور و رسیدگی بسیار مفید و موثر در مقام واقع می شود.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه نیز در این دیدار بیان کرد: حضور مسئولین عالی قضایی در استانها موجب دلگرمی مسئولین قضایی استان می باشد و در همه بخش ها این نوع حضورهای میدانی حائز اهمیت است و مشکلات برای مسئولین بالادستی ملموس تر است.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی افزود: حضور رئیس کل دادگستری استان حرکت و جنبش بسیار خوبی را در دادگستری استان دارد و موجبات کارهای ماندگار و اثرگذار در استان است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه با شاخص خواندن کار قضایی گفت: منصب قضاوت امر خطیر و حساسی است که برای شاغلین در این منصب سختی ها و مرارتهای زیادی دارد که واقعاً با کار جهادی و ایثار در حال انجام وظیفه هستند.

عتباتی رئیس کل دادگستری استان هم در این دیدار گفت: مسائل دیوان عدالت اداری مبتلابه است و استان آذربایجان غربی هم پرونده های خاص و گاها مهمی را در دیوان عدالت اداری دارد.

عتباتی افزود امروز رئیس دیوان عدالت اداری و معاونان وی در دادگستری استان با بیش از ۲۰۰ نفر ملاقات چهره به چهره نمودند و به درخواست‌های آنان رسیدگی کردند.

وی افزود معاونین دیوان عدالت اداری امروز برنامه های آموزشی در ابواب مختلف همچون بهداشتی و درمانی، تامین اجتماعی و امور شهرسازی در استان ما همانند سایر استانها طی جلساتی منعقد نمودند که بسیار کاربردی و موثر می باشد که ابتکاری و تدبیری از سوی رئیس دیوان عدالت اداری است.

انتهای پیام/


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *