ورود مدعی العموم به تخلیه زباله در تالاب شادگان/ مکانی برای تخلیه زباله با توافق شهرداری و محیط زیست در نظر گرفته شد

۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱:۰۵ کد خبر: ۶۰۶۶۱۴ دسته بندی: حقوق و قضا، قضایی و دادگستری

با ورود مدعی العموم، موضوع تخلیه زباله در بخشی از تالاب بین المللی شادگان که علاوه بر آلودگی محیط زیست حیات آبزیان را نیز به خطر انداخته است، به نتیجه رسید و دیگر زباله‌ای در حریم تالاب ریخته نمی‌شود.

ورود مدعی العموم به موضوع تخلیه زباله به تالاب شادگان/ شهرداری و محیط زیست به توافق رسیدند(عید40)کیانی راد دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شادگان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی از ورود مدعی العموم به موضوع تخلیه زباله در تالاب بین المللی شادگان خبرداد و گفت: پیگیری‌های قضایی در این رابطه به نتیجه رسیده است و دیگر زباله‌ای در حریم تالاب ریخته نمی‌شود. 

وی افزود: در توافق شهرداری با محیط زیست مکانی برای تخلیه زباله‌ها در نظر گرفته شده است که ظرف چند ماه آینده این کار به روش مکانیزه و علمی انجام می‌شود.

دادستان شادگان اضافه کرد: با تخلیه زباله در تالاب شادگان، علاوه بر ‏خشک شدن ‏بخشی از تالاب، شیرابه حاصل از زباله‬‬ موجب‬ آلودگی ‏شدید زیستگاه جانوران‬ و ‏آلودگی آب و خاک ‏تالاب‬ شده است.

این مقام قضایی در شادگان تصریح کرد: شهرداری در این راستا موظف شده است که زمینی را برای تخلیه نخاله اختصاص و از ریختن زباله به این مکان به طور جدی جلوگیری کند.

بیشتر بخوانید:


لینک کوتاه: https://www.mizan.news/?p=606614

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا