لزوم توسعه دادرسی الکترونیک در جهت شکل گیری دستگاه قضایی هوشمند

۲۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶:۱۵ کد خبر: ۶۱۳۳۵۴ دسته بندی: حقوق و قضا، قضایی

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی گفت: با توجه به بحران کرونا، توسعه دادرسی الکترونیک و غیرحضوری برای حفظ سلامتی مراجعین و همکاران دستگاه قضا و شکل گیری یک دستگاه قضایی هوشمند در اولویت برنامه های سال جدید است.

لزوم توسعه دادرسی الکترونیک و غیرحضوری در جهت شکل گیری دستگاه قضایی هوشمندبه گزارش گروه حقوقی و قضایی چهارمین نشست شورای مدیران قضایی استان قزوین با حضور رییس کل دادگستری، دادستان مرکز، مسئولان قضایی این استان در دادسرای عمومی و انقلاب قزوین برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی گفت: در سال جاری که با مسئله کرونا مواجه هستیم ادامه کار دستگاه قضایی باید به نحوی تعریف شود که هم سلامتی کارمندان حفظ شود و هم به کار مردم رسیدگی شود. راهکار رسیدن به این امر آن است که در دستگاه قضایی کشور یکسری بایدها و نبایدها تعریف شود.

رییس کل دادگستری استان قزوین تاکید کرد: جهت عبور از این بحران لازم است تا تمامی واحدهای ستادی، قضایی و سازمان های تابعه قوه قضاییه طبق بخشنامه ها و دستورات ریاست قوه قضاییه به ویژه بخشنامه مورخ ۹۹/۱/۲۷ پیش روند.

وی بیان کرد: با توجه به بحران کرونا، توسعه دادرسی الکترونیک و غیرحضوری برای حفظ سلامتی مراجعین و همکاران دستگاه قضا و شکل گیری یک دستگاه قضایی هوشمند در اولویت برنامه های سال جدید است.

در پایان بر اساس سیاست ها و اولویت های قوه قضاییه از مدیران و حوزه های قضایی که عملکرد مطلوبی از نقطه نظر معیار های آماری و رسیدگی به پرونده های معوق، توسعه ارتباط الکترونیک با مراجعه کنندگان و کاهش متوسط زمان رسیدگی به پرونده ها داشته اند تقدیر به عمل آمد.


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.