ثبت‌نام سارق و کلاه‌بردار در انتخابات پیشین ریاست‌جمهوری

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۶:۱۵ کد خبر: ۷۲۲۷۱۱ دسته بندی: سیاست، سیاست داخلی و انتخابات

عضو شورای نگهبان گفت: حدود ۳۰۰ نفر در انتخابات گذشته دارای محکومیت قطعی ماننده نزاع و ضرب و جرح، سرقت، کلاهبرداری و … بوده‌اند.

 هادی طحان‌نظیف عضو شورای نگهبان در گفت‌وگویی که داشت در خصوص انتخابات ۱۴۰۰ گفت: برخی‌ها چرا با شفاف‌سازی مخالفند؟ کسی از شفافیت ضرر نمی‌کند. واقعا مردم، نخبگان و شخصیت‌های سیاسی از انتشار تصاویر افرادی که تفریحی در انتخابات ثبت‌نام می‌کردند، ناراحت بودند.

وی در ادامه گفت: ما باید مشخص کنیم که چه کسی مدیر و مدبر است و چه کسی از نظر ما رحل سیاسی – مذهبی است، ما مدافع حق مردم هستیم.

طحان نظیف خاطرنشان کرد: حدود ۳۰۰ نفر در انتخابات گذشته دارای محکومیت قطعی ماننده نزاع و ضرب و جرح، سرقت، کلاهبرداری و … بوده‌اند. ۱۲۰۰ نفر از ۱۶۰۰ ثبت‌نامی‌های انتخابات گذشته، مدرک تحصیلی‌شان دیپلم و سیکل داشته‌اند. متاسفانه برخی افراد در انتخابات گذشته، فرزندان خردسال‌شان را هم در انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند!

عضو حقوقدان شورای نگهبان تاکید کرد: برای انتخابات‌های مجلس، خبرگان و شورا‌ها شرایط سن و مدرک گذاشته شده، چرا برخی مخالف گذاشتن شرایط برای انتخابات ریاست‌جمهوری هشتند؟ انتخابات محل دیده شدن و خودنمایی برخی افراد که صلاحیت‌های اولیه را ندارند و می‌خواهند دیده شوند، نیست.


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.