تکذیب ادعای مطروحه در خصوص اجرای حکم ماشالله سبزی/ عدم گذشت اولیای دم علیرغم تلاش‌های اعضای ستاد صبر استان کرمانشاه حتی یک ساعت قبل از اجرای حکم

۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۷:۴۸ کد خبر: ۷۶۳۳۳۳ دسته بندی: حقوق و قضا، قضایی و دادگستری

در پی اجرای حکم ماشالله سبزی محکوم به قصاص در زندان کرمانشاه با اصرار اولیای دم، روابط عمومی دادگستری کرمانشاه ضمن تکذیب ادعا‌ها مطروحه به بیان توضیحاتی پرداخت.

– در پی اجرای حکم ماشالله سبزی محکوم به قصاص در زندان کرمانشاه با اصرار اولیای دم، روابط عمومی دادگستری کرمانشاه ضمن تکذیب ادعا‌ها مطروحه به بیان توضیحاتی پرداخت.

این گزارش می‌افزاید که اجرای حکم برای ایجاد سازش یک مرحله به تعویق افتاده و به خانواده آن‌ها اعلام شده، اما اقدامی صورت نگرفته است؛ بنابراین گزارش، پرونده قبل از اجرا به ستاد صبر استان داده شده است که سازش صورت گیرد حتی یک ساعت قبل از اجرای حکم اعضای ستاد صبر استان کرمانشاه برای سازش اقدام کردند، اما خانواده مقتول نپذیرفتند.

این اطلاعیه می‌افزاید که پرونده مربوط به سال ۱۳۸۹ است یعنی حدود ۱۲ سال پیش و بار‌ها به خانواده اعلام شده است که برای سازش اقدام کنند و با اینکه پرونده از سوی دیوان برای اعاده دادرسی دوبار رد شده بود، اما با این حال حکم یک بار به تعویق افتاده است که سازش صورت گیرد.

بنابر اطلاعیه فوق، با اینکه ادله لازم برای قتل وجود داشته است، اما ۵۰ نفر سوگند یاد کردند که این فرد قاتل بوده است.

گفتنی است طبق قانون یک روز قبل از اجرای حکم جداسازی زندانی صورت گرفته است و یک روحانی با زندانی صحبت کرده و حتی قبل از اجرا، ستاد صبر با خانواده مقتول صحبت کرده اند برای سازش، اما به نتیجه نرسیده است.


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا