ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس را حفظ و به نسل‌های آینده منتقل کنیم

۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۴:۴۴ کد خبر: ۷۶۳۴۲۰ دسته بندی: حقوق و قضا، قضایی و دادگستری

رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح با تأکید بر اهمیت حفظ دستاورد‌ها و ارزش‌های دفاع مقدس گفت: وظیفه همگان است که این ارزش‌ها و فرهنگ ایثار و دلاوری که در طول این هشت سال به دست آمده را حفظ و به نسل‌های آینده منتقل کنند.

– به‌مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری دهه آخر ماه صفر و بزرگداشت هشت سال دفاع مقدس مراسمی با حضور جمعی از فرماندهان در سازمان قضایی نیرو‌های مسلح برگزار شد.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین بهرامی، رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح در این مراسم ضمن تسلیت ایام رحلت پیامبر اسلام (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) اظهار کرد: پیامبر (ص) اسوه صبر و مقاومت است، در طول ۲۳ سال زحمت کشیدند و خون دل خوردند تا حکومت اسلامی را برپا داشتند و ائمه اطهار نیز در این راه از خود گذشتند تا دین اسلام پایدار بماند.
رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح در ادامه با تأکید بر اهمیت حفظ دستاورد‌ها و ارزش‌های دفاع مقدس گفت: وظیفه همگان است که این ارزش‌ها و فرهنگ ایثار و دلاوری که در طول این هشت سال به دست آمده را حفظ و به نسل‌های آینده منتقل کنند.
وی با بیان اینکه آنچه امروز این مملکت را حفظ کرده اخلاص، اعتماد و ایمان به خدا است، گفت: باید این اعتقادات را در خودمان تقویت کنیم و خداوند در قرآن وعده یاری داده و اگر در برابر هجمه‌های دشمن مقاومت کنیم خداوند ما را یاری می‌کند.
رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح در ادامه با تأکید بر خدمت رسانی به مردم و جلب رضایت آن‌ها گفت: امروز وظیفه تک تک ماست که با خدمت رسانی به مردم و جلب رضایت آن‌ها سهمی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی داشته باشیم.
در ادامه این مراسم، سردار خسرو عروج مشاور عالی فرمانده کل سپاه با بیان اینکه هر چه قدر از زمان هشت سال دفاع مقدس فاصله می‌گیریم اسناد بیشتری درباره نوع و سبک جنگ توسط دشمن منتشر می‌شود، گفت: همه این اسناد به چند موضوع اساسی اذعان دارند که اولا در این سبک جنگ، جنگجو می‌دانست که چه در دست دارد و می‌جنگد که به لحاظ عقلانی موضوع مهمی است، دوم تمام کسانی که در این جنگ شرکت کردند کسی آن‌ها را زور به خط نیاورد و سوم اینکه می‌گویند ما به ایران هزار به یک حمله کردیم، اما نتوانستیم در جنگ پیروز شویم.
وی تصریح کرد: آن‌ها اذعان دارند که در همه محاسبات ما در جنگ تحمیلی حتی پیروزی انقلاب اسلامی، ایرانی‌ها از یک قاعده دیگری برخوردار بودند؛ یعنی یک شعوری بالاتر از شعور انسانی این جمعیت را اداره می‌کرد، اختیاری و انفرادی می‌جنگیدند، ترکیب جنگی آن‌ها از همه نوع افراد بود و ما هیچ کشوری را سراغ نداریم که همه جمعیت آن‌ها در جنگ مشارکت کنند.
سردار عروج افزود: دشمن تاکید می‌کند هر زمانی که بحرانی رخ دهد به دلیل این زیربنای اعتقادی و ایمانی همه ایرانی‌ها وارد می‌شوند و این از ویژگی آنهاست.
در پایان این مراسم، حاضران از نمایشگاه هشت سال دفاع مقدس که توسط پایگاه بسیج ثامن الائمه (ع) سازمان قضایی نیرو‌های مسلح بر پا شده بود، بازدید کردند.
 


لینک کوتاه: https://www.mizan.news/?p=763420

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا