واکاوی یک اشتباه بزرگ؛ وقتی همه مقصرند جز مدیران پرسپولیس!

۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۶:۰۰ کد خبر: ۷۶۶۰۶۸ دسته بندی: فوتبال، ورزشی

سوءمدیریت در پرسپولیس باعث مشکلات زیادی در این باشگاه شده است؛ آن هم در آستانه نبرد حساس با الهلال عربستان.

– تیم فوتبال پرسپولیس قرار است شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ در چارچوب مرحله یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان آسیا در شهر ریاض به مصاف الهلال عربستان برود. نماینده فوتبال ایران قرار بود دیروز صبح (چهارشنبه ۲۱ مهر) از فرودگاه مهرآباد راهی عربستان شود که این اتفاق نیفتاد و پس از چندین ساعت معطلی، سرخپوشان راهی خانه‌های خود شدند!

از ماست که بر ماست؛ بی‌تدبیری زنگ خطر را برای قهرمان ایران به صدا درآورد

برنامه های سرخپوشان به هم ریخت؛ صدای یحیی درآمد

پس از این ناهماهنگی، سرمربی سرخپوشان که از شرایط بسیار ناراضی بود در یک استوری به کم کاری “بعضی‌ها” اشاره کرد. یحیی گل‌محمدی نوشت: «بعد از ۵ ساعت معطلی در فرودگاه به دلیل عدم هماهنگی‌های لازم و بیخیالی بعضی‌ها به خونه برگشتیم. این اتفاق بدی برای تیم بود و تمام برنامه ریزی‌های تمرینی و ریکاوری تیم را دچار مشکل خواهد کرد.»

اطلاعات هواپیما و پرواز خیلی دیر به عربستان رسید

سوالی که برای اهالی فوتبال پیش آمد این بود که منظور سرمربی سرخپوشان از این “بعضی‌ها” چیست و چه کسانی مورد خطاب او هستند. در همین راستا ابراهیم قاسم (دبیرکل فدراسیون فوتبال عربستان) در خصوص اعتراض باشگاه پرسپولیس به تاخیر در پرواز و عدم صدور مجوز فرود به ریاض گفت: پرسپولیس اطلاعات مربوط به پرواز اختصاصی خودشان را خیلی دیر به ریاض فرستاد و این ناهماهنگی صورت گرفت. ما با AFC تماس گرفتیم و آنها از این موضوع مطلع بودند. همه مدارک را ما از یک هفته پیش درخواست کرده بودیم، ولی آن‌ها با تاخیر فراوان در روز سه‌شنبه برای ما ارسال کردند که این کار اداری زمان بر بود. موضوع خیلی ساده است و اصلا پیچیده نیست. اطلاعات هواپیما و پرواز خیلی دیر به ما رسید.

با توجه به صحبت‌های سرمربی پرسپولیس و دبیرکل فدراسیون فوتبال عربستان، کم کاری مسئولان پرسپولیس و تعلل در ارسال مدارک را شاهد هستیم و بر خلاف ادعا‌هایی که دیروز مطرح شد نمی‌توان طرف عربستانی را مقصر نامید.

از ماست که بر ماست؛ بی‌تدبیری زنگ خطر را برای قهرمان ایران به صدا درآورد

آرامش پرسپولیس یا نمایش مقابل هواداران؟

در روز‌هایی که مدیران پرسپولیس و در صدر آنها، مجید صدری باید به فکر آرامش تیم و کار‌های اداری مربوط به اعزام بازیکنان و کادرفنی باشند اقداماتی انجام می‌دهند که بیشتر جنبه شوآف و تبلیغاتی دارد. برای مثال در حالی که حضور هواداران ایرانی در خاک عربستان و ساماندهی آن‌ها کاری بسیار سخت و حتی غیرممکن است صدری تاکید زیادی بر این امر داشت و در صحبت‌های دیروز خود (آن هم دقیقا پیش از پرواز!) به آن اشاره کرد: «خیلی دوست داشتیم موقعیتی فراهم میشد تا هواداران در بازی با الهلال در کنارمان باشند. هم از طریق فدراسیون و هم از طریق AFC خیلی پیگیری کردیم، اما تا امروز هیچ نتیجه‌ای به ما اعلام نکردند.»

وی همچنین گفت: «همه تلاش‌مان را می‌کنیم که برای تیم مشکل و حاشیه‌ای پیش نیاید تا کادر فنی و بازیکنان بتوانند با قدرت کارشان را انجام دهند.»، اما تنها اتفاقی که افتاد همین مشکلات و حاشیه‌ها بود و برنامه‌های پرسپولیس در آستانه این نبرد حیثیتی و ملی به خطر افتاد. پرسپولیس در بهترین حالت ممکن با یک جلسه تمرین در ریاض مقابل الهلال قرار خواهد گرفت و این زنگ خطری برای تنها نماینده کشورمان در لیگ قهرمانان آسیاست.

در فوتبال مدرن هیچ سرمربی و مدیری قول قهرمانی نمی‌دهد و مطرح کردن این بحث حتی از سوی باشگاه‌ها و سرمربیان بزرگ جهان هم منسوخ شده و کاری آماتور و غیرحرفه‌ای است، اما سرپرست پرسپولیس دیروز در بین صحبت‌های حماسی خود با صراحت عنوان کرد: «اولین و دومین خبر خوب ما تمدید قرارداد گل‌محمدی و مطهری بود. سومین خبر خوب ان‌شاءالله قهرمانی پرسپولیس در آسیاست. حالا حالا‌ها خبر خوب داریم.»

از ماست که بر ماست؛ بی‌تدبیری زنگ خطر را برای قهرمان ایران به صدا درآورد

نگرانی فوتبال ایران؛ داستان استقلال تکرار نشود

پرسپولیس به عنوان قهرمان ۵ دوره اخیر لیگ‌برتر ایران و با ۲ فینال آسیایی، وجهه و اعتبار همیشگی خود را به دست آورده و با تمام مشکلات و کاستی‌ها همچنان در حال پیشروی است. باشگاه استقلال مدیرعامل خود را شناخته و با قدرت در حال آمادگی برای فصل جدید فوتبال ایران است، اما قهرمان ایران در آستانه شروع لیگ‌برتر همچنان مدیرعامل ندارد و با متد‌های غلط و روش‌های عامه‌پسند مدیریت می‌شود. امید می‌رود تعلل‌ها باعث نشوند پرسپولیس به سرنوشت استقلال مقابل الهلال دچار شود و با تلاش بازیکنان و درایت کادرفنی بتواند حریف عربستانی را از پیش رو بردارد.


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.