شناسایی هویت یکی از شهدای گمنام حاضر در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۲:۱۲ کد خبر: ۷۶۷۷۴۳ دسته بندی: دفاعی و مقاومت، سیاست

مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از شناسایی هویت یکی از شهدای گمنام حاضر در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس خبر داد.

– بنا به اعلام روابط عمومی و امور بین‌الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، «علی‌اصغر جعفری»  از کشف هویت یکی از شهدای گمنامی که در محوطه موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به خاک سپرده شده است، خبر داد.
 
مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: همزمان با افتتاح موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، پیکر پاک تعدادی از شهدای گمنام در محوطه موزه به خاک سپرده شد. با گذشت زمان هویت یکی از این شهدا شناسایی شد و بعد از مدتی هویت برادر این شهید که او هم گمنام بود و در کنار هم به خاک سپرده شدند، مورد شناسایی قرار گرفت.
 
وی افزود: به تازگی براساس آزمایشات DNA هویت یکی از شهدای گمنام داخل مجموعه نیز شناسایی شده که طی چند روز آینده به خانواده شهید اطلاع می‌دهیم.
 
گفتنی است پیش از این هویت سه شهید، شامل دو برادر شهید دوران دفاع مقدس، پاسدار شهید عبدالرحمان گلچینی ۲۰ ساله و پاسدار شهید علیرضا گلچینی ۲۲ ساله که هر دو در عملیات خیبر و در منطقه عملیاتی مجنون به شهادت رسیده بودند، و همچنین هویت شهید عباس امیدی، که پیکر همه آن‌ها در مقبره الشهدای گمنام موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به خاک سپرده شده، مورد شناسایی قرار گرفت.
 
 


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.