وزیر نفت: بنزین گران نمی‌شود/ سهمیه‌های موجود محفوظ خواهند ماند

۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۹:۱۷ کد خبر: ۷۶۹۲۶۴ دسته بندی: اقتصاد، انرژی

وزیر نفت با بیان این که شایعاتی به وجود آمده بود که دولت قصد دارد قیمت بنزین را افزایش دهد در حالی که دولت به هیچ وجه برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد، گفت: خواهش ما از مردم عزیز این است که به شایعات توجه نکنند.

– جواد اوجی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به حمله سایبری به جایگاه‌های سوخت، گفت: تمام تلاش ما برای رفع مشکل ایجاد شده در سیستم سهمیه بنزین است که در همین راستا همکاران ما با حضور در همه جایگاه ها و لود(بارگیری) کردن برنامه و نرم افزارهای مورد نیاز هر جایگاه در حال رفع مشکل هستند. تا ان‌شاءالله کارت های سوخت هوشمند برای استفاده مردم عزیز از سهمیه سوخت در جایگاه‌های عرضه سوخت فعال ‌شوند.

وی افزود: در حال حاضر نزدیک به ۳۰۰ جایگاه عرضه سوخت در خصوص سیستم هوشمند سهمیه سوخت فعال شده اند ومردم عزیز می توانند در سایت شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی لیست جایگاه های عرضه سوختی  که برای استفاده از کارت سوخت فعال شده اند را مشاهده کنند.

 وزیر نفت اعلام کرد: سهمیه‌های که در کارت سوخت بوده است محفوظ خواهد ماند و به محض فعال شدن تمام جایگاه‌های عرضه  سوخت مردم  می‌توانند از سهمیه سوخت خود استفاده کنند.

اوجی با بیان این که شایعاتی به وجود آمده بود که دولت قصد دارد قیمت بنزین را افزایش دهد در حالی که به هیچ وجه دولت برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد،  گفت: خواهش ما از مردم عزیز این است که به شایعات توجه نکنند.

وی  گفت: در خصوص ذخایر بنزین در کشور نیز به لطف خدا و همت خادمین شما در حوزه وزارت نفت وضعیت بسیار خوبی در ذخایر نفت‌گاز و بنزین داریم که ان شاءالله به زودی صادرات این محصولات را شروع خواهیم کرد.

 وزیر نفت اظهار کرد: ان شاءالله با تلاش همکاران ما که از دیروز بسیج شده‌اند در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکل استفاده از کارت سوخت هوشمند در تمام جایگاه‌های عرضه سوخت رفع خواهد شد.

وی گفت: به محض حمله سایبری به سیستم سوخت کشور در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تشکیل ستاد بحران، به فوریت دستور داده شد در همه جایگاه‌ها سامانه آفلاین اجرایی و سوخت‌گیری به‌صورت دستی انجام شود و با  همراهی و صبوری مردم  تیر دشمن به سنگ خورد.

اوجی در پایان تاکید کرد: در حال حاضر تمام جایگاه‌های عرضه سوخت بنزین به  نرخ آزاد را بدون هیچ مشکلی عرضه می‌کنند.

 

 


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا