لزوم پویایی طرح «هر مسجد یک حقوقدان» با کمک بسیج در سراسر کشور

۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۷:۳۱ کد خبر: ۷۷۷۳۷۶ دسته بندی: حقوق و قضا، قضایی و دادگستری

رئیس کل دادگستری استان مرکزی بر لزوم پویایی طرح «هر مسجد یک حقوقدان» با کمک بسیج در سراسر کشور تاکید کرد.

– حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالمهدی موسوی،رئیس کل دادگستری استان مرکزی در جمع بسیجیان پایگاه بسیج امام علی (ع) اراک اظهار داشت: مکتب بسیج ریشه در صدر اسلام دارد و امام خمینی (ره) با تشکیل انقلاب اسلامی مکتب بسیج را احیا کرد و امروز بسیج به برکت هدایت‌های امامین انقلاب اسلامی هم کارآمد در عرصه‌های مختلف و هم توانمند و مقتدر است.
وی افزود: دستاورد‌های بسیج در حوزه‌های مختلف چشمگیر است و بسیج در همه عرصه‌ها نسخه عملیاتی کارآمد ارائه داده، آرمان بسیج فتح قله‌های بلند و به اهتزاز درآوردن پرچم پرافتخار اسلام ناب محمدی است.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی، با بیان اینکه خوشبختانه حرکت بسیج به سمت موفقیت‌ها شتابنده است، گفت: امروز بعد از گذشت ۴۲ سال از حیات با برکت بسیج روحیه ایثار، ازخودگذشتگی و شهادت طلبی هنوز در بسیج زنده و پویا است.
وی با اشاره به اینکه بسیج متولد مسجد است، افزود: بسیجیان باید روز به روز ارتباط خود را با مسجد تقویت کنند و با رویکرد امیدآفرینی در جامعه نقش آفرین باشند.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی تأکید کرد: نقش آفرینی بسیجیان برای تحقق جهاد تبیین و خصوصا خنثی نمودن توطئه‌های دشمنان در فضای مجازی یک ضرورت مهم است چراکه دشمنان در فضای مجازی به دنبال ضربه زدن به اعتقادات جوانان هستند و بسیجیان باید با جهاد تبیین و نهضت‌های روشنگری توطئه‌ها را خنثی کنند.
وی ادامه داد: راه اندازی هیئت‌های صلح و سازش با کمک بسیج در سطح محلات و مساجد برای کاهش ورودی‌های پرونده‌ها در دستور کار دادگستری استان مرکزی است، بسیج باید با هیئت‌های اندیشه ورز در این خصوص نقش آفرینی کند.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی خاطر نشان کرد: «هر مسجد یک حقوقدان» که در گذشته وجود داشت باید با کمک بسیج و دادگستری فعال شود و برای افزایش سطح اطلاعات حقوقی مردم گام بردارد.
 
 


لینک کوتاه: https://www.mizan.news/?p=777376

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا