دروغ‌ سنجی به سبک فدراسیون والیبال؛ بررسی مصدومیت صابر کاظمی توسط پزشک معتمد

۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۸:۱۴ کد خبر: ۷۷۸۱۳۴ دسته بندی: توپ و تور، ورزشی

در صورتی که ادعای صابر کاظمی در مورد مصدومیت و ناتوانی در همراهی تیم فولاد سیرجان در جام باشگاه‌های جهان صحت نداشته باشد وی با خطر محرومیت مواجه خواهد شد.

– رقابت‌های والیبال جام باشگاه‌های جهان قرار است با حضور ۶ تیم از چهار کشور برزیل، آرژانتین، ایتالیا و ایران از ۱۶ تا ۲۰ آذر ماه به میزبانی شهر بتیم برزیل برگزار شود و تیم فولاد سیرجان به عنوان نماینده قاره آسیا در این مسابقات شرکت می‌کند.

البته حضور سیرجانی‌ها در جام باشگاه‌های جهان حواشی زیادی داشته و علاوه بر اعتراض برخی از تیم‌های لیگ برتری، صدای اعتراض صابر کاظمی، یکی از بازیکنان جوان و تاثیرگذار تیم ملی و باشگاه شهرداری ارومیه را درآورده و وی در آخرین مصاحبه خود و با لحنی انتقادی اعلام کرد که فولاد سیرجان را در جام باشگاه‌های جهان همراهی نخواهد کرد.
 
طبق آیین نامه سازمان لیگ، تیم قهرمان لیگ برتر برای حضور در جام باشگاه‌های آسیا و جهان می‌تواند از بازیکنانی که از این تیم جدا شده‌اند به عنوان یار کمکی در این مسابقات استفاده کند و باشگاه‌ها و بازیکنان نیز ملزم به تبعیت از این قانون هستند و مخالفت با آن می‌تواند محرومیت هم در پی داشته باشد.
 
صابر کاظمی که در یک سال گذشته تقریبا در تمامی مسابقات پای ثابت حضور در ترکیب تیم ملی در رقابت‌های قهرمانی آسیا، المپیک توکیو و لیگ ملت‌های والیبال بوده در این فصل نیز علاوه بر بازی در ترکیب شهرداری ارومیه به همراه تیم فولاد سیرجان در جام باشگاه‌های آسیا شرکت کرد. این در حالیست که تیم ملی والیبال ایران باید در مسابقات قهرمانی جهان که هر ۴ سال یک بار برگزار می‌شود شرکت کند و اگر طبق آیین نامه فدراسیون قرار است نگاه ملی به حضور فولاد سیرجان در جام باشگاه‌های جهان داشته باشیم، بهتر است با کمی دور اندیشی با آینده بازیکنی مانند صابر کاظمی که می‌تواند تا سال‌ها پست پشت خط‌زن ایران را تضمین کند، بازی نکرد.
 
جالب اینجاست که تیم فولاد سیرجان باید در دور گروهی به مصاف دو تیم قدرتمند ساداکروزیرو برزیل و ترنتینو ایتالیا برود که جزو برترین تیم‌های باشگاهی در سطح جهان به حساب می‌آیند و به نظر می‌رسد سیرجانی‌ها با حضور کاظمی یا بدون او توان رقابت با این تیم‌ها را نخواهند داشت.  
 
 از همین رو و پس از مصاحبه کاظمی مبنی بر مصدومیت و عدم حضورش در جام باشگاه‌ها جهان جلسه‌ای با حضور این بازیکن و مسئولان در فدراسیون برگزار شد و این پشت خط‌زن ملی‌پوش پس از ارائه توضیحات اعلام کرده که دچار آسیب دیدگی است و نمی‌تواند فولاد سیرجان را همراهی کند و در صورت حضورش در این سفر طولانی و فشار بیشتر احتمال آسیب جدی‌تر وجود دارد.
 
فدراسیون والیبال هم پس از شنیدن توضیحات صابر کاظمی او را به پزشک معتمد معرفی کرده تا در صورت تایید این پزشک، کاظمی از حضور در جام باشگاه‌های جهان معاف شود، اما در صورتی که این ادعای وی در مورد مصدومیت واقعیت نداشته باشد، وی با محرومیت مواجه خواهد شد.
 
اینکه بازیکنان مجبورند تیم فصل گذشته خود را در رقابت‌های باشگاه‌های آسیا یا جام باشگاه‌های جهان همراهی کنند از جمله ایرادات غیرقابل تصور آیین‌نامه سازمان لیگ است و تاکنون هم هیچ عزم و اراده‌ای برای حل این ایرادات وجود نداشته است.


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا