ماهیانه ۲.۵ میلیون تومان؛ مبلغ اقساط نهضت ملی مسکن برای دهک‌های پایین

۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۷:۱۰ کد خبر: ۷۸۷۹۶۵ دسته بندی: خبرگزاری‌ها و نشریات، فضای مجازی

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: بر اساس طرح صندوق ملی مسکن اقساط پایین‌ترین دهک‌ها از مبلغ ۲.۵ میلیون آغاز می‌شود.

_ تسنیم نوشت: محمود محمودزاده درباره نهضت ملی مسکن گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده در دولت جدید تأمین زمین، ارائه تسهیلاتی مانند تخفیف در مالیات ساختمان، انشعابات و مصالح ساختمانی توسط دولت انجام می‌شود و ساخت مسکن توسط اشخاص صورت می‌گیرد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود: در این حوزه، وظیفه دولت تأمین تسهیلاتی است که توسط نظام بانکی انجام می‌شود و طرف دیگر آورده خود اشخاص است که بایستی فاصله قیمت تمام شده تا میزان تسهیلات را در چند مرحله تکمیل کنند. در رابطه با تأمین نهضت ملی مسکن، سقف تسهیلات نسبت به سال‌های گذشته چند برابر افزایش داشته است، به نحوی که بیش از ۵۰ تا ۵۵ درصد قیمت تمام شده یک واحد مسکونی از طریق تسهیلات تأمین می‌شود.

وی با اشاره به این‌که تسهیلات پیش بینی شده امسال حدود ۲ هزار میلیارد تومان است که نظام بانکی در بخش‌های مختلف این منابع مالی را پرداخت خواهند کرد، اضافه کرد: تمام بانک‌ها حدود ۲۰ درصد قیمت مسکن را تسهیلات می‌دهند، با هماهنگی‌های انجام شده سهمیه همه بانک‌ها مشخص شده و در حال حاضر مرحله ثبت نام و معرفی متقاضیان را آغاز کردیم.

محمودزاده درباره اقساط خرید این واحد‌های مسکونی گفت: باز پرداخت تسهیلات با نرخ ۱۸ درصد محاسبه می‌شود و در قانون جهش تولید، صندوق ملی مسکن پیش بینی شده است که براساس دهک‌های جامعه ما به التفاوت بین ۱۸ درصد را محاسبه و توسط دولت پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد: صندوق ملی مسکن، مبلغ قابل توجهی را برای دهک های اول تا ششم جامعه طراحی کرده است که براساس آن اقساط پایین‌ترین دهک از مبلغ ۲.۵ میلیون آغاز و هر چقدر مبلغ تسهیلات بالاتر باشد، اقساط نیز افزایش می‌یابد.


لینک کوتاه: https://www.mizan.news/?p=787965

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا