دیدار معاون امور بین الملل قوه قضاییه با نماینده، ولی فقیه در استان گلستان

۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۷:۱۶ کد خبر: ۷۸۹۰۸۱ دسته بندی: حقوق بشر، حقوق و قضا

معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر قوه جمهوری اسلامی ایران با نماینده، ولی فقیه در استان گلستان دیدار کرد.

– طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، آیت الله نورمفیدی در این دیدار با اشاره به اقدامات قوه قضاییه، گفت: با تلاش‌های انجام شده در مدت حضور حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای، نگاه مردم به قوه قضاییه تغییر کرده است و امیدوارتر شده اند.

نماینده، ولی فقیه در استان به بخشنامه‌ای که به تازگی رئیس قوه قضاییه درباره حقوق زندانیان ابلاغ شده است هم اشاره کرد و افزود: حفظ کرامت مردم و رعایت حقوق شهروندان حتی اگر مجرم و متهم باشند، در دین اسلام بار‌ها توصیه شده است و حرکت قوه قضاییه در این مسیر ستودنی است.

معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر نیز در این دیدار، بخشی از اقدامات قوه قضاییه در سطح داخلی و بین المللی برای پیگیری پرونده‌های نقض حقوق ایرانیان در کشور‌های مدعی حقوق بشر را تشریح کرد و گفت: در قضیه تروریسم و تحریم ها، اجحاف زیادی به مردم ما شده است و به همین منظور، به دنبال طراحی سازوکار‌هایی برای طرح دعاوی در محاکم ذیصلاح و پیگیری موضوع از طریق سازوکار‌های حقوق بشری هستیم.

کاظم غریب آبادی به فعالیت‌های حقوق بشری هم اشاره کرد و گفت: بر اساس الزامات دینی و قانونی موظفیم از حقوق مردم حمایت کنیم و آن را ارتقاء دهیم و خوشبختانه در دوران جدید تحولی در دولت و قوه قضائیه این بستر به صورت مناسب تری فراهم شده است.

رئیس کل دادگستری گلستان هم در این دیدار با اشاره به ارتباط بی واسطه مسئولان قضایی استان با مردم گفت: یک خط ارتباطی با مردم استان اختصاص داده ایم تا مردم به راحتی مشکلات حقوقی و قضایی خود را با ما در میان بگذارند.

حیدر آسیابی گفت: سه شنبه‌ها هم جلسه‌های کاری را تعطیل می‌کنیم و تمام وقت پاسخگوی مردم هستیم.

آسیابی ادامه داد: پاسخگویی و در دسترس بودن مسئولان قضایی استان سبب شد در سفر رئیس قوه قضاییه به گلستان، استان کمترین درخواست مردمی را در سفر‌های استانی داشته باشد.

رئیس کل دادگستری گلستان با تاکید بر این که بر حل پرونده‌هایی که گره کور دارند اهتمام داریم، افزود: پرونده موج‌های آبی گنبد که در سفر رئیس قوه دستور ویژه داده شد را پیگیری کردیم و خوشبختانه از دیروز کار ساخت و ساز این پروژه پس از چند سال رکود، شروع شد.

 


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.