احتمال افزایش ایستگاه‌های پروازی برای عزیمت زائران ایرانی به سوریه

۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۵:۰۱ کد خبر: ۷۸۹۱۶۵ دسته بندی: جامعه، شهری، سلامت و رفاهی

رئیس سازمان حج و زیارت از احتمال افزایش ایستگاه‌های پروازی برای متقاضیان سفر زیارتی به سوریه خبر داد و گفت: در این زمینه در سفر وزیر راه و شهرسازی به این کشور، با مقام‌های سوری گفتگو و تبادل نظر شد.

به گزارش روز جمعه از

– بنا بر اعلام  روابط عمومی سازمان حج و زیارت، علی رضا رشیدیان که در قالب عضوی از هیات بلندپایه اقتصادی و سیاسی به ریاست وزیر راه و شهرسازی عازم سوریه شده است، اظهار کرد: در این ملاقات‌ها که همراه وزیر راه و شهرسازی و رییس کمیسیون مشترک ایران و سوریه با مقامات سوری داشتیم موضوع اعزام زائران و مساله سفر‌های زیارتی نیز پیگیری شد.

وی افزود: در دیدار با وزیر خارجه سوریه راجع به موضوع مستثنی شدن زوار ایرانی از مصوبه گردشگری دینی سال ۲۰۱۷ این کشور گفتگو و مقرر شد مسوولان ذی‌ربط بررسی‌های لازم را در این رابطه انجام دهند.

رییس سازمان حج و زیارت ادامه‌داد: در دیدار با نخست وزیر سوریه، در خصوص توسعه سفر‌های زیارتی که خواست مردم ایران است و بنا داریم اعزام زائران را از استان‌های مختلف توسعه دهیم، گفتگو و قرار شد در این زمینه برای زیارت همراه با سهولت، عزت و کرامت زائران ایرانی دستورات لازم به وزارت سیاحه داده و مساعدت‌های لازم انجام شود.

رشیدیان با اشاره به دیدار با وزیر نقل سوریه نیز افزود: در این نشست موضوع افزایش اعزام از پنج تا ۶ استان کشورمان مطرح شد، ضمن آنکه پنج شرکت دیگر علاوه بر ماهان هم متقاضی انجام پرواز‌ها به سوریه هستند که در این زمینه نیز قول همکاری‌های لازم داده شد.

وی اظهار داشت: رییس سازمان هواپیمایی کشوری هم موضوع ارائه خدمات هندلینگ فرودگاهی و مساعدت‌های مورد نیاز برای انجام پرواز‌های زیارتی را نیز به صورت خاص پیگیری می‌کند.

رییس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: در جلسه‌ای هم که با وزرای مختلف داشتیم روحیه کلی مبتنی بر توسعه همکاری‌ها بود که امیدواریم ظرفیت و زمینه لازم برای توسعه زیارت فراهم شود.

وی افزود: یکی از مباحث مهمی که با حضور وزیر راه و شهرسازی کشورمان مطرح شد بحث توسعه مسیر‌های زمینی بود تا در صورت امکان زائران از طریق عراق به سوریه مشرف شوند و انتظار این بود که شرایط این مهم به صورت جاده‌ای و ریلی فراهم شود.


لینک کوتاه: https://www.mizan.news/?p=789165

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا