جشنواره مردمی فیلم عمار به ایستگاه پایانی رسید

۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۶:۳۳ کد خبر: ۷۸۹۲۱۹ دسته بندی: سینما، تئاتر، تلویزیون، فرهنگی

اختتامیه دوازدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار با حضور جمعی از هنرمندان و مسئولین در سالن اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

– اختتامیه دوازدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار با حضور جمعی از هنرمندان و مسئولین در سالن اندیشه حوزه هنری برگزار شد، در ابتدای این مراسم، جوایز چند بخش از دوازدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار توسط هیئت داوران و خانواده شهیدان شیبانی و پاشاپور اهدا شد. لوح افتخار بخش مستند نهضت جهانی مستضعفین به مستند «رقصنده با گرگ‌ها» به کارگردانی مهدی افضل‌زاده تقدیم شد.

لوح افتخار بخش مدافعان حرم به مستند‌های «آقای اصغر اکبر من» به کارگردانی احمد عبدالکریمی و «ژنرال» به کارگردانی مهراد یوسفی و فانوس این بخش به اثر «محاصره ۳۶۰ درجه» به کارگردانی حامد هادیان اهدا شد.

جشنواره مردمی فیلم عمار به ایستگاه پایانی رسید

لوح افتخار بخش حافظه ملی به مستند‌های «نائب الامام» به کارگردانی محمدعلی علی اصغری و «جستجوگر» به کارگردانی محمد مهدی ابراهیمی نثر و فانوس این بخش به «پسر طلایی» به کارگردانی عباس وهاج تقدیم شد.

لوح افتخار بخش مستند تاریخ فرهنگی، اجتماعی و دفاع مقدس به «شهرک دارخوین» به کارگردانی سید مجتبی خیام الحسینی، «آورتین» به کارگردانی حسن وزیرزاده و «زنان جبهه شمالی» به کارگردانی محمد مجیدپور و فانوس این بخش به مستند «کد ۰۲۴» به کارگردانی عبدالرضا رحمانی نسب اهدا شد.

سپس جوایز چند بخش دیگر از جشنواره فیلم عمار اهدا شد.

لوح افتخار بخش ملت قهرمان به مستند‌های «به رنگ مریم» به کارگردانی حمید اکبرپور و «اباشه» به کارگردانی میثم جهان‌بین رسید.

جشنواره مردمی فیلم عمار به ایستگاه پایانی رسید

لوح افتخار بخش جنگ اقتصادی به مستند‌های «گنج پنهان به کارگردانی محمدرضا حسینی و «اکسیل نیهیل» به کارگردانی محمدرضا نیرومند فانوس این بخش به «بی‌بی» به کارگردانی امیراطهر سهیلی اهدا شد.

لوح افتخار بخش رویای ایرانی به اثر «رفاقت هایتک» رسید.

لوح افتخار بخش نقد درون گفتمانی به مستند‌های «آدرس غلط» به کارگردانی محمدهادی اینانلو و «بلوار اتحاد» به کارگردانی صادق زارع و فانوس این بخش به «نان گزیده‌ها ۲» به کارگردانی محمدرضا حاج محمد حسینی اهدا شد.

در ادامه این مراسم بزرگداشت مسعود جعفری جوزانی با حضور پیمان جبلی، امرالله احمدجو و مادر شهیدان خالقی‌پور، برگزار شد.

مسعود جعفری جوزانی، بیان کرد: افتخار بزرگی است که در یک جشنواره مردمی حضور پیدا کردم، اینجا از هر جای دنیا ارزش بیشتری دارد. من خودم را شایسته این بزرگداشت را نمی‌دانم، چرا که بزرگان دیگری بهتر از من وجود دارد. به کسانی که در کشورمان مسئولیت دارند، می‌گویم که فرصت‌ها چونان ابری از بالای سرتان عبور می‌کند.

جشنواره مردمی فیلم عمار به ایستگاه پایانی رسید

سپس بخش دیگر جوایز دوازدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار اهدا شدند.

لوح افتخار بخش جنگ نرم به مستند «کودتای لیتیومی» به کارگردانی سجاد رضازاده و فانوس این بخش به «قیچی تیز» به کارگردانی علیرضا باعشنی، تقدیم شد.

لوح افتخار بخش تیزر فرهنگی به آثار «صاحبخانه خوب» به کارگردانی محمدحسین امانی و «برای ایران» به کارگردانی محمد عقیلی اهدا شد.

جشنواره مردمی فیلم عمار به ایستگاه پایانی رسید

لوح افتخار بخش فیلم داستانی کوتاه به «کوچه‌های خراسان» به کارگردانی سجاد انتظاری و فانوس این بخش به «نگین سلیمان» به کارگردانی محمدامین امامی تقدیم شد.

در بخش فیلم داستانی بلند، لوح افتخار بهترین بازیگر به گلاره عباسی برای فیلم «دختر ایران»، لوح افتخار بهترین فیلمبرداری به هاشم مرادی برای فیلمبرداری فیلم «تروا»، لوح افتخار بهترین صدابرداری به حسین بشاش برای صدابرداری فیلم «تروا» و جایزه ویژه هیئت داوران به محمد علیزاده‌فرد برای کارگردانی فیلم «تروا» اهدا شد.


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.