«ابوعلی کجاست»؛ ماجرای شهیدی که با تغییر هویت مدافع حرم شد

۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۶:۱۲ کد خبر: ۷۸۹۲۸۷ دسته بندی: ادبیات، دین و اندیشه، فرهنگی

کتاب «ابوعلی کجاست» خاطرات خودگفته شهید مدافع حرم مرتضی عطایی است که به قلم نوید نوروزی و توسط انتشارات «راه یار» منتشر و راهی بازار نشر شده است.

– کتاب «ابوعلی کجاست» خاطرات خودگفته شهید مدافع حرم مرتضی عطایی است که به قلم نوید نوروزی و توسط انتشارات «راه یار» منتشر و راهی بازار نشر شده است.

شهید مرتضی عطایی، یکی از شهدای مدافع حرم مشهدی است که قصه جالبی دارد. او برای اینکه بتواند به جمع مدافعان حرم اضافه شود، خود را به‌عنوان یکی از اهالی افغانستان جا می‌زند و در کنار دلاوران تیپ پرافتخار فاطمیون، عازم نبرد با تروریست‌های دست‌پرورده استکبار می‌شود.

«ابوعلی کجاست» به چاپ نوزدهم رسید/ شهیدی که با تغییر هویت مدافع حرم شد«ابوعلی کجاست»؛ حاصل ۱۰ ساعت گفتگو با مرتضی عطایی (ابوعلی) جانشین تیپ عمار لشکر فاطمیون از روز‌های مبارزه و مقابله با تروریست‌های تکفیری است. این خاطرات، قرار بوده برای نگارش کتابی درباره شهید مصطفی صدرزاده، یار غار او استفاده شود، اما مرتضی عطایی یا همان «ابوعلی» هم در میدان نبرد با تکفیری‌ها در لاذقیه سوریه به شهادت می‌رسد، از همین رو، خاطراتش در قالب کتابی مستقلی با عنوان «ابوعلی کجاست» منتشر می‌شود.

در این کتاب ۱۴۴ صفحه‌ای افزون بر زندگی‌نامه شهید، شعر‌های این شهید و عکس‌هایی از دوران حیات و حضور او در جبهه مقاومت نیز به چاپ رسیده است.

بنابرین گزارش، چاپ نوزدهم «ابوعلی کجاست» که تحقیق و مصاحبه آن برعهده محمدمهدی رحیمی بوده و تدوین آن توسط نوید نوروزی صورت گرفته است، با شمارگان ۱۵۰۰ نسخه و قیمت ۲۷ هزار تومان از طرف انتشارات «راه یار» منتشر شده و علاقمندان علاوه بر کتاب‌فروشی‌ها می‌توانند از طریق صفحات مجازی ناشر به نشانی raheyarpub و یا سایت vaketab.ir نسبت به تهیه کتاب اقدام کنند.

 انتهای پیام/


لینک کوتاه: https://www.mizan.news/?p=789287

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا