ورود سامانه بارشی از غرب کشور

۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۵:۰۱ کد خبر: ۷۸۹۵۴۱ دسته بندی: آموزش، محیط زیست و میراث فرهنگی، جامعه

یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

کبری رفیعی در گفت‌وگو با میزان در مورد آخرین وضعیت آب و هوایی کشور گفت: امروز در جنوب و شرق کشور و همچنین شمال شرق و شرق بارش‌ها ادامه پیدا خواهد کرد.
 
وی ادامه داد: شدت بارش‌ها امروز در نیمه جنوبی فارس، جنوب بوشهر، کرمان، هرمزگان، جزایر شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز و همچنین خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی خواهد بود.

وی گفت: با عبور موجی امروز در شمال غرب و غرب کشور و همین طور شمال خوزستان سواحل شمالی و دامنه‌های جنوبی، البرز، تهران، قزوین بارش خواهیم داشت.

رفیعی گفت: امروز شدت بارش‌ها در جنوب آذربایجان غربی و نیمه غربی کردستان، کرمانشاه، اردبیل و گیلان خواهد بود.

 وی ادامه داد: برای فردا بارش‌ها را در نوار غربی کشور و همچنین در مناطقی از استان‌های اردبیل، استان‌های ساحلی خزر، غرب اصفهان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، در بخش‌هایی از جنوب و جنوب شرق کشور و  همین طور استان‌های استان‌های ساحلی خزر، البرز، تهران  و قزوین خواهیم داشت.

رفیعی افزود: شدت بارش‌ها فردا در شرق هرمزگان و جنوب کرمان، گیلان و غرب مازندران، نیمه جنوبی اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام و ارتفاعات شمالی خوزستان  رخ خواهد داد.

وی گفت: همچنین در شمال غرب و غرب کشور کاهش محسوس دما و همچنین بارش‌ها به شکل برف ادامه خواهد داشت.

رفیعی گفت: در روز سه‌شنبه همچنان در این مناطق بارش‌ها ادامه خواهد داشت و در دامنه‌های جنوبی البرز در قزوین البرز و تهران نیز کاهش محسوس دما را خواهیم داشت.

وی گفت: طی سه روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور  وزش باد شدید خواهد بود، از نظر شرایط دمایی روز‌های یکشنبه و دوشنبه در شمال غرب و سواحل خزر کاهش دمای ۷ و ۱۲ درجه‌ای رخ خواهد داد و روز‌های یکشنبه تا سه شنبه در مناطق  جنوبی البرز و غرب و جنوب غرب کشور کاهش دمای ۵ تا تا ۷ درجه را پیش بینی می‌کنیم.

وی در مورد وضعیت آب و هوای تهران گفت: هوای تهران امروز کمی تا قسمتی ابری خواهد بود همراه با  وزش باد و بارش باران، حداکثر دما ۹ درجه و حداقل دما به ۲ درجه بالای صفر خواهد رسید.

 
بیشتر بخوانید:
 


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.