بیش از ۵ هزار و ۷۰۰ جلسه رسیدگی قضایی الکترونیکی در دادگستری استان قزوین برگزار شد

۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۵:۰۱ کد خبر: ۷۸۹۷۰۸ دسته بندی: حقوق و قضا، قضایی و دادگستری

رئیس کل دادگستری استان قزوین از برگزاری بیش از ۵ هزار و ۷۰۰ جلسه رسیدگی قضایی الکترونیکی در این دادگستری از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه خبر داد.

علی شعبانی در گفت‌وگو با میزان با بیان اینکه در ۹ ماهه ابتدایی سال جاری ۵ هزار و ۷۱۹ جلسه رسیدگی به اتهامات زندانیان به صورت الکترونیکی برگزار شده است، تاکید کرد: این میزان رسیدگی ۲۱ درصد کل جلسات رسیدگی محاکم استان قزوین را تشکیل می دهد.

رئیس کل دادگستری استان قزوین ادامه داد: علاوه بر این تعداد جلسات رسیدگی، یک هزار و ۶۷۸ دیدار نیز با زندانیان به صورت الکترونیک به منظور رفع مشکلات آنان از سوی قضات محاکم صورت گرفته است.

علی شعبانی با بیان اینکه راه اندازی سامانه دادرسی الکترونیکی و تجهیز زندان‌های استان قزوین،شرایط ملاقات زندانی با خانواده اش را به صورت غیرحضوری فراهم کرده است، گفت: در ۹ ماهه ابتدایی سال جاری  ۱۱۷ ملاقات الکترونیکی مددجویان با خانواده هایشان برگزار شده است که این امر علاوه بر کاهش هزینه برای خانواده‌های زندانیان، امکان ملاقات سریع را برای آنان فراهم ساخته است.

 
وی با اشاره به میزان بهره مندی حوزه‌های قضایی از فناوری الکترونیکی اظهار کرد: دادسرای قزوین با ۳۱ درصد، محاکم جزایی و انقلاب با ۲۳ درصد و حوزه قضایی آبیک با ۱۱ درصد در رتبه‌های اول تا سوم قرار دارند.
 


لینک کوتاه: https://www.mizan.news/?p=789708

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا