بنا: بضاعت کشتی فرنگی اندازه آزاد نیست/ تا انتخاباتمان نهایی نشود اردویی نداریم

۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۵:۴۹ کد خبر: ۷۸۹۷۹۴ دسته بندی: کشتی و وزنه برداری، ورزشی

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: با فاصله کمی که بین مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی وجود دارد فکر نکنم بتوانیم از یک تیم و یا یک نفر در دو مسابقه استفاده کنیم.

محمد بنا، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در حاشیه مسابقات انتخابی تیم ملی اظهار داشت: بر اساس فرایندی که از قبل ترسیم شده مسابقات قهرمانی کشور را در زاهدان برگزار کردیم و الان هم مرحله دوم فرایند انتخابی تیم‌ملی در حال برگزاری است. در مسابقات انتخابی جام تختی که سه نفر از مسابقات قهرمانی کشور انتخاب شدند که از انتخابی جام تختی هم در هر وزن سه نفر انتخاب می‌شوند که مسابقات خوبی را در جام تختی برگزار کنند تا تقریبا فرایند داخلی مان به اتمام برسد.

وی ادامه داد: سطح‌ مسابقات بد نیست، ما بضاعتمان به اندازه کشتی آزاد نیست، اما در مجموع مسابقات خوب برگزار شد به خصوص در نوبت بعدازظهر امروز مبارزه های پایاپایی برگزار شد و فردا هم مسابقات پنج وزن دوم برگزار می‌شود که نفرات انتخاب شوند تا مسابقات خوب و جذابی را در جام تختی داشته باشیم. در چهار وزن ۵۵، ۶۰، ۷۲ و ۸۷ کیلوگرم مرحله انتخابی نهایی آن برگزار خواهد شد. در جام تختی همه مدعیان رو در رو با هم مبارزه کنند و یک تیم خوب برای مسابقات جهانی سال ۲۰۲۲ در صربستان و بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین انتخاب شوند.

سرمربی‌ تیم ملی کشتی فرنگی در خصوص برنامه کادر فنی برای قهرمانی جهان و بازی‌های آسیایی گفت: طبیعتا با فاصله کمی که بین این دو رویداد وجود دارد فکر نکنم بتوانیم از یک تیم و یا یک نفر در دو مسابقه استفاده کنیم. بازی‌های آسیایی در شش وزن المپیکی برگزار می‌شود که ۶ نفر برای این مسابقات و ۱۰ نفر برای پیکارهای جهانی انتخاب خواهند شد.

وی در خصوص آغاز اردوهای تیم ملی کشتی فرنگی نیز گفت: تا انتخاباتمان نهایی نشود اردویی نداریم. بعد از جام تختی در اوایل اسفند ماه اردوهای تیم ملی در نیمه دوم اسفند  ۱۴۰۱ آغاز می‌شود.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ادامه داد: برای مسابقات قهرمانی آسیا که فروردین ماه در اولان باتور مغولستان برگزار می‌شود اردوها ادامه خواهد داشت چرا که بعد از قهرمانی آسیا تورنمنت‌های بین‌المللی را‌ پیش رو داریم.

بنا در مورد برگزاری انتخابی جام تختی طی ۲ روز گفت: قرار شد که اگر موافقت همه مربیان باشد از نظر من نیز مشکلی نخواهد داشت که مورد موافقت همه مربیان قرار گرفت.


لینک کوتاه: https://www.mizan.news/?p=789794

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا