مصوبه تعیین کف نرخی بلیت هواپیما ملغی شد

۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۱:۲۱ کد خبر: ۷۹۰۱۵۷ دسته بندی: اقتصاد، امور زیربنایی

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: مصوبه انجمن شرکت‌های هواپیمایی در خصوص تعیین کف نرخی بلیت هواپیما ملغی شد.

– طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشوری، میراکبر رضوی، گفت: در روز‌های اخیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با ابلاغ صورتجلسه‌ای به شرکت‌های هواپیمایی با تعیین کف نرخی، حداقل قیمت فروش بلیت در پرواز‌های داخلی را ۶۰۰ هزار تومان اعلام کرده بود. با توجه به مغایرت صورتجلسه فوق با آخرین مصوبه شورای عالی هواپیمایی کشوری مبنی بر حذف کف نرخی از قیمت بلیت هواپیما، سازمان هواپیمایی کشوری موضوع فوق را پیگیری و بر‌این اساس، انجمن شرکت‌های هواپیمایی با ارسال نامه خطاب به مدیران عامل شرکت‌های هواپیمایی مصوبه فوق را ملغی کرد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: تمامی شرکت‌های هواپیمایی موظف هستند ضمن حذف کف نرخی از قیمت بلیت و اعلام مراتب به تمامی کانال‌های فروش و‌توزیع خود، بلیت پرواز‌های داخلی را حداکثر تا سقف نرخی تعیین شده به تفکیک مسیر‌های پروازی که در تارنمای انجمن شرکت‌های هواپیمایی جهت اطلاع عموم منتشر شده است بفروش برسانند.

وی در پایان افزود: هیچ کدام از شرکت‌های هواپیمایی مجاز به تعیین کف نرخی و یا فروش با قیمت بالاتر از نرخ اعلام شده نیستد و در صورت مشاهده تخطی از مراتب فوق، با متخلفین بر اساس قوانین و‌مقررات موضوعه برخورد خواهد شد.


لینک کوتاه: https://www.mizan.news/?p=790157

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا