دهقانی: سهم آذربایجان شرقی را خوردند و بدعادت شدند/ تا انتقال قطعی، مالکِ فعلی مسئول تراکتور است

۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰:۳۵ کد خبر: ۷۹۰۲۹۰ دسته بندی: فوتبال، ورزشی

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی با پرویی سهم استان آذربایجان شرقی را خوردند و حالا بدعادت شدند.

الهویردی دهقانی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به برخی اخبار درخصوص منتفی شدن واگذاری باشگاه‌های تراکتور و ماشین‌سازی به صنایع مس اظهار داشت: واگذاری این دو باشگاه به صنایع مس منتفی نشده، اما آقایان بدقلقی می‌کنند؛ ولی در نهایت، این امر شدنی است. این‌ها تا کنون به ما زور گفتند، اما دیگر نمی‌توانند.

وی ادامه داد: سعد محمدی و برخی دوستان دیگر که به او فشار می‌آورند مانع این امر هستند. هزینه‌ای هم برایشان ندارد و از همان بخش هزینه‌هایی که در راستای مسئولیت‌های اجتماعی قرار است انجام شود هزینه می‌شود، اما متاسفانه تا کنون ما پیگیری نکردیم و در استان هم مطالبه‌ای در این خصوص نبوده است. این دوستان بد عادت شده‌اند. ۲۰ سال است تمام هزینه‌ها را به استان کرمان می‌برند و انجام می‌دهند و حالا هم می‌خواهند هزینه نکنند.

*منابع آذربایجان را در جا‌های دیگر هزینه می‌کنند؛ پررویی هم می‌کنند

نماینده مردم ورزقان در مجلس با اشاره به این که در شرایط فعلی باشگاه تراکتور نیاز به حمایت دارد تصریح کرد: تیم تراکتور دچار مشکل شده و حالا که ما می‌خواهیم به این تیم بزرگ و مردمی کمک کنیم و از مشکلاتش بکاهیم برخی از این‌ها بهانه تراشی کرده و جار و جنجال به پا می‌کنند. درصد‌هایی که اخیراً بررسی کردم نشان می‌دهد شرکت مس ۹ میلیارد تن ذخیره دارد که در حال حاضر بیش از نصف این ذخایر یعنی ۵۱.۲ درصد از مس سونگون است. هر چند معادن دیگری هم در اینجا در اختیار شرکت مس است که سهم استان ما را چه بسا تا ۷۰ درصد هم افزایش دهد. از این رو سهم زیادی از استان ما دارند و سهم آن‌ها کمتر است.

الهویردی دهقانی در پاسخ به این سوال که مگر قرار نیست شرکت مس آذربایجان پدید آمده و نامگذاری شود و هزینه‌ها از این شرکت به ورزش آذربایجان تعلق گیرد گفت: متاسفانه این را ما همیشه خواستیم و همین دوستان هرگز اجازه ندادند این اتفاق بیفتد. سرمایه گذاری‌های لازم در صنایع پایین دستی و زنجیره ارزش و تکمیلی ایجاد نشده. با این حال به دنبال آن هستیم این اتفاق حتماً بیفتند و شرایط ناعادلانه‌ای که حاکم است از بین برود.

وی اضافه کرد: هر ساله منابع را از این استان خارج کرده و در جا‌های دیگر هزینه می‌کنند و در ادامه پررویی هم می‌کنند. آن‌ها دیگر نمی‌توانند مقاومت کنند و طی آنچه با وزیر مربوطه مطرح کردیم این دیگر به خواسته عمومی در آذربایجان تبدیل شده است.

*دلیل اصلی مقاومت این دوستان زورگویی است

نماینده مجلس در مورد ادامه فعالیت باشگاه تراکتور باتوجه به مشکلات بوجود آمده در روند واگذاری تاکید کرد: تراکتور به مس برمی‌گردد و تا زمانی که برگردد مالک قبلی مسئول خواهد بود. من کمک می‌کنم این تیم به سامان رسیده و به جایگاه واقعی خود برگردد. دلیل اصلی مقاومت این دوستان زورگویی است. این‌ها عادت کردند در دوره دولت گذشته صنایع مس به صورت انحصاری در اختیارشان باشد. از این رو هر جا مس هست را برای خودشان می‌دانند، اما اینطور نیست و دوران این افکار به پایان آمده.

الهویردی دهقانی خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم این موضوع به زودی به ثمر می‌نشیند. من پاسخ دوستانم در مجلس را گفتم و ما هم پشتیبانی‌هایی دارم و تلاش می‌کنیم با کمک دولت عادل به حقوق مردم برسیم. تا کنون در این مورد ورود نکرده بودیم؛ مردم آذربایجان ایران وطنی‌تر از همه هستند و هرگز سهم خواهی نکردند، اما اگر کسی بخواهد پررویی کند می‌ایستند و سهم‌شان را می‌گیرند.


لینک کوتاه: https://www.mizan.news/?p=790290

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا