ائتلاف عربی غربی در شوک حمله نیروهای یمنی به مراکز مهم امارات

۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۵:۰۱ کد خبر: ۷۹۰۳۰۴ دسته بندی: آمریکا و اروپا، بین الملل

واکنش‌های غیر قابل قبول از سوی کشورهای عربی و غربی به عملیات نیروهای یمنی علیه امارات در حالی صورت می‌گیرد که یمن بر اساس قوانین بین المللی حق دفاع از خود را دارد.

– پس از حمله نیرو‌های مقاومت یمن به اهدافی در خاک امارات، واکنش‌هایی از سوی برخی رژیم‌های عربی منطقه دیده شد که مضحک است.

عربستان، کویت، قطر و بحرین عملیات نیرو‌های یمن به امارات را محکوم کرده‎اند و آمریکا و اروپا نیز واکنش‌های مشابهی داشته‎اند.

این واکنش‌های غیر قابل قبول و مضحک، در حالی صورت می‌گیرد که یمن بر اساس قوانین بین المللی حق دفاع از خود را دارد و عملیات موشکی و پهپادی یمن به امارات پاسخ به جنایاتی است که ائتلاف سعودی با همراهی ابوظبی مرتکب شده‎اند.

نکته مهم و دردناک محکومیت یمن، اینجاست که بیش از ۶ سال است سعودی‌ها با همراهی و حمایت آمریکا و صهیونیست‌ها مشغول جنایت علیه مردم مظلوم یمن هستند، اما مدعیان حقوق بشر تاکنون عربستان را محکوم نکرده‎اند.

یمن با توجه به آن که بیش از ۶ سال است شدیدترین حملات نظامی را تحمل کرده و پشت سر گذاشته، جز مقاومت و شهادت تا پیروزی راهی ندارد و آن که نگران از دست دادن موقعیت، جایگاه و حتی تأسیسات و امکانات خود است، عربستان و امارات است.

یمن تا پیش از این توانایی پاسخ به حملات جنایتکارانه ائتلاف سعودی را نداشت، اما پس از چند سال توانست با ساخت موشک و پهپاد، طرف مقابل را شوکه کند و زمانی که آرامکو مهمترین مرکز نفتی عربستان هدف قرار گرفت و در آتش سوخت، شگفتی بزرگی را برای متجاوزان به وجود آورد.

اکنون هم که امارات هدف پاسخ موشکی و پهپادی نیرو‌های یمن قرار گرفته است، بسیاری از رژیم‌های عربی دستپاچه شده و با محکوم کردن اقدام یمن، نگرانی خود را از پیشرفت‌های موشکی و پهپادی ارتش و انصارالله نشان دادند.

همکاری و حمایت آمریکا و اسرائیل از عربستان و امارات در جنگ علیه یمن آشکار است تا جایی که پس از انجام عملیات توفان یمن علیه امارات، آمریکایی‌ها آن را محکوم کرده و حمایت قاطع خود را از جنایتکاران جنگی اعلام کردند.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفته، تعهد ما به امنیت امارات تزلزل ناپذیر است و در کنار شرکای اماراتی خود در برابر تمامی تهدیدات علیه قلمرو آن‌ها ایستاده‌ایم.

آیا سخنان «جیک سالیوان»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید را می‌توان ورود مستقیم آمریکا به جنگ در یمن تلقی کرد؟

تاکنون آمریکا پشتیبانی لجستیک، تسلیحاتی و اطلاعاتی از ائتلاف سعودی در جنگ علیه یمن داشته و با توجه به حملات یمنی‌ها به امارات، برخی پیش بینی می‌کنند آمریکا به این جنگ مستقیم وارد خواهد شد.

اما باید دانست که آمریکا خود را درگیر جنگی نخواهد کرد که قطعاً برای آن فرسایشی خواهد بود و جز زیان مضاعف نخواهد داشت.

حضور ناموفق و شکست خورده آمریکا در افغانستان این درس را به کاخ سفید داده است که دیگر در اندیشه اشغال کشور‌ها نباشد.

رویکرد آمریکا حمایت از جنایتکارانی چون رژیم صهیونیستی و دیگر رژیم‌هایی است که در حال پیاده کردن سناریو‌ها و اهداف این کشور هستند و آن‌ها به نیابت از آمریکا می‌جنگند.

پس از پاسخ موشکی و پهپادی یمن به مواضعی در ابوظبی، عربستان برای انتقام از عملیات توفان یمنی‎ها، مناطق مسکونی یمن در شهر صنعا را هدف قرار داد و در این جنایت ۱۲ تن از مردم عادی به شهادت رسیدند و ۱۱ تن دیگر مجروح شدند.

اما این جنایات از سوی آمریکا، اروپا، کشور‌های عربی که عملیات یمنی‌ها را محکوم کردند، محکوم نشد.


لینک کوتاه: https://www.mizan.news/?p=790304

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.