چرا برخی از پرواز‌های داخلی لغو شد؟

۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۵:۳۰ کد خبر: ۷۹۰۴۲۲ دسته بندی: خبرگزاری‌ها و نشریات، فضای مجازی

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته برخی از پرواز‌های داخلی در فرودگاه‌های کشور به دلیل وجود مه غلیظ و کاهش دید افقی یا شرایط جوی خاص لغو شد.

_ ایسنا نوشت: طی ۲۴ ساعت گذشته برخی از پرواز‌های داخلی در فرودگاه‌هایی مانند فرودگاه مشهد فرودگاه ایلام و … لغو و بعضاً مسافران با مشکلاتی در این فرودگاه‌ها مواجه شدند.

میر اکبر رضوی – سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته برخی از پرواز‌های داخلی در فرودگاه‌های کشور به دلیل وجود مه غلیظ و کاهش دید افقی یا شرایط جوی خاص لغو شد بنابراین از همه مسافران می‌خواهیم در چنین شرایط جوی و در ایام زمستان قبل از پرواز و عزیمت به فرودگاه با شرکت هواپیمایی مورد نظرشان یا اطلاعات پرواز تماس بگیرند تا اطلاعات لازم را درباره لغو شدن یا به تاخیر افتادن پرواز خود کسب کنند.

وی افزود: همه شرکت‌ها بر اساس ابلاغیه اعلام شده موظفند که با مسافران از طریق پیامک ارتباط برقرار کرده و اطلاعات این چنینی پرواز، مانند لغو شدن و به تاخیر افتادن به دلیل شرایط جوی خاص را به مردم اعلام کنند. همچنین از مسافران نیز می‌خواهیم که این کار را قبل از عزیمت به فرودگاه انجام دهند تا مشکلی برای آن‌ها به وجود نیاید.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد: اولویت برای این سازمان حفظ ایمنی و سلامت مسافران در پرواز‌های داخلی و خارجی است بنابراین اگر شرایط جوی خاصی مانند شرایط به وجود آمده در برخی از فرودگاه‌های کشور در ۲۴ ساعت گذشته، تکرار شود مجبور به لغو پرواز‌ها خواهیم شد به همین دلیل است که از مسافران می‌خواهیم برای اطلاع از وضعیت پروازی خود با اطلاعات پرواز یا شماره تماس مستقیم شرکت‌های هواپیمایی مدنظرشان تماس بگیرند.


لینک کوتاه: https://www.mizan.news/?p=790422

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا