جانشین فرمانده نیروی قدس: شهید سلیمانی در حوزه تفکر و برنامه ریزی انسانی با اراده بود

۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۸:۳۶ کد خبر: ۷۹۰۶۴۵ دسته بندی: دفاعی و مقاومت، سیاست

سردار محمدرضا فلاح‌زاده از دوستان و همرزمان شهید سلیمانی گفت: حاج قاسم مالک اشتر زمان ما بود که آمریکا با شهادتش شاد شد، اما رهبر انقلاب و مردم ایران و همه آزادی‌خواهان جهان از این اتفاق ناراحت شدند

-سردار محمدرضا فلاح‌زاده جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه و از دوستان و همرزمان سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در برنامه زنده «سلام سردار» رادیو مقاومت با تقدیر و سپاس از زحمات صداوسیما و دست‌اندرکاران رادیو مقاومت در ایام سالگرد شهادت شهید سلیمانی و شهدای جبهه مقاومت افزود: شهید سلیمانی تربیت یافته علمای ربانی، چون رهبر عظیم الشأن انقلاب و امام خمینی (ره) و آن‌ها تربیت یافته مکتب ائمه اطهار حضرت علی مرتضی (ع) و امام حسین (ع) و پیامبر گرامی اسلام (ص) بودند. این صبر و بردباری و ایستادگی و مقاومت و مقابله با زیاده خواهان و افزون طلبان و قلدران تاریخ و عصر حاضر توسط شهید سلیمانی ادامه راه علمای ربانی است که در طول تاریخ با صبر و بردباری و مقاومت و بصیرت و شناخت آن اسلام ناب را به نسل امروز منتقل کردند و آن‌ها هم تربیت یافته مکتب مقاومت ائمه اطهار و رسول گرامی اسلام بودند.

وی ادامه داد: شهید سلیمانی به تأسی و تاثیر از این مکتب نورانی که فق‌های بزرگوار به دست ما رساندند در مقابل زیاده خواهان در منطقه، آن زمان در مقابل صدام و بعد در مقابل آمریکا قد علم کرد و مطابق با تدابیر رهبر انقلاب و امام خمینی (ره) در حوزه برنامه ریزی و سازماندهی و خصوصا اقدام و عمل به موقع در صحنه‌های گوناگون خوش درخشید و برنامه‌های دشمنان را به ناکامی کشاند و دشمنان نیابتی از جمله داعش را به نابودی کشاند.

سردار فلاح‌زاده درباره اینکه چه پشتوانه و باوری باعث می‌شود شخصیتی مثل سردار سلیمانی هم فرماندهی موفق در میدان باشد و هم مدیر موفق در عرصه خدمت رسانی به مردم، افزود: این برگرفته از اعتقاد و ایمان قوی حاج قاسم بود و او در حوزه تفکر و برنامه ریزی انسانی با اراده بود. شخصیت شهید حاج قاسم را باید در دو حوزه تعریف کرد، یکی شخصیت حقیقی ایشان است که خدا محور بود و توکلش بر خدا بود و با ایمان راسخ و تفکر در حوزه‌های گوناگون برنامه‌های دراز مدت و راهبرد و نقشه عملی راه را ترسیم و برای اجرا پیگیری می‌کرد. در حوزه حقیقی خدا محور بود و اهل توسل، ولایت مدار، شجاع و پیگیر بود و در حوزه مدیریتی استراتژیست بود در عین اینکه تاکتیکی بود و دارای قدرت تفکر و برنامه ریزی قوی بود، در عین حال که در صحنه عمل خودش پیشتاز بود و این‌ها بود که حاج قاسم را در عرصه‌های گوناگون موفق می‌کرد. کسی که هم صاحب فکر و اندیشه باشد و میدانی و اجرایی باشد و از آن سو توکلش به خدا و ائمه باشد قطعا خداوند او را یاری می‌کند.

وی افزود: نکته مهم ویژگی‌های رفتاری‌شان اخلاص در عمل بود و کسی که اینچنین باشد خدا او را یاری می‌کند. او برای خدا کار می‌کرد و قدم برمی‌داشت و، چون برای خدا بود، خداوند او را موفق کرد. حضرت امیر (ع) یاران زیادی داشت مثل اویس قرنی و … فقط در جنگ صفین ۲۵ هزار نفر به شهادت رسیدند و همه‌شان هم عزیز بودند، اما حضرت به مالک اشتر فرمود تو از باوفا‌ترین و شجاع‌ترین و متقی‌ترین یاران من هستی و فرمود که دشمنان و شامی‌ها که معاویه و اصحابش بودند، در مرگ مالک شاد شدند و من و عراقی‌ها در مرگ مالک محزون شدیم. حاج قاسم مالک اشتر زمان ما بود که آمریکا با شهادتش شاد شد، اما رهبر انقلاب و مردم ایران و همه آزادی خواهان جهان از این اتفاق ناراحت شدند. اما این راه روشن حاج قاسم به پرچمداری سردار قاآنی و همه فرماندهان و رهبران جبهه مقاومت در سراسر گیتی ادامه پیدا خواهد کرد و تا نابودی آمریکا و رژیم صهیونیستی و دشمنان اسلام ناب این راه ادامه پیدا خواهد کرد. امام هم وعده فرموده که اسلام تمام سنگر‌های کلیدی جهان را یکی پس از دیگری فتح خواهد کرد و ان شاء الله این فتح در آینده‌ای نزدیک یا دور رقم خواهد خورد.

وی ضمن بیان تشکر از ایده راه‌اندازی رادیو مقاومت نیز ادامه داد: لازم می‌دانم از زحمت‌های مسئولین صداوسیما و رادیو و تلویزیون و خصوصا رادیو مقاومت در جهت برنامه ریزی و سازماندهی این شبکه رادیویی تشکر کنم. اقدام و عمل شایسته رادیو مقاومت بسیار تحسین برانگیز بود و برای شما آرزوی موفقیت دارم. مقاومت هم مختص به دهه مقاومت نیست، مقاومت از زمان پیامبر (ص) شروع شده تا ظهور امام زمان (عج) ادامه خواهد داشت و ان‌شاءالله شما هم مبلغ و مروج خوبی برای ترویج فرهنگ مقاومت بوده و هستید و خواهید بود و خداوند نیز اجر و پاداش شما را خواهد داد.


لینک کوتاه: https://www.mizan.news/?p=790645

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا