«حلقه‌های قدرت» نام نسخه سریالی «ارباب حلقه‌ها» شد

۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۰:۰۱ کد خبر: ۷۹۱۰۵۳ دسته بندی: سینما، تئاتر، تلویزیون، فرهنگی

روز گذشته کمپانی آمارون با انتشار تیزری خاص از نام اصلی نسخه سریالی اثر سیتایش شده «ارباب حلقه‌ها» پرده برداشت.

– روز گذشته کمپانی آمارون با انتشار تیزری خاص از نام اصلی نسخه سریالی اثر سیتایش شده «ارباب حلقه‌ها» پرده برداشت. این سریال با نام «حلقه‌های قدرت» از این کمپانی از تاریخ ماه سپتامبر سال ۲۰۲۲ میلادی پخش خواهد شد.

این مجموعه بر پایهٔ رمان ارباب حلقه‌ها نوشتهٔ جی. آر. آر. تالکین در حال ساخت است. این مجموعه در عصر دوم سرزمین میانی پیش از وقایع رمان و فیلم‌های ارباب حلقه‌ها اتفاق می‌افتد. این مجموعه توسط آمازون استودیوز با همکاری تالکین استیت و تراست، هارپرکالینز و نیو لاین سینما تولید می‌شود و پین و مک‌کی به عنوان شورانر فعالیت می‌کنند.

آمازون در نوامبر ۲۰۱۷ حقوق تلویزیونی ارباب حلقه‌ها را به مبلغ ۲۵۰ میلیون دلار خرید و تعهد تولید پنج فصل را به ارزش حداقل ۱ میلیارد دلار بر عهده گرفت. این امر آن را پرهزینه‌ترین مجموعه تلویزیونی می‌کند که تا به حال ساخته شده‌است. پین و مک‌کی برای توسعه سریال در ژوئیه ۲۰۱۸ استخدام شدند و سایر تیم سازنده یک سال بعد اعلام شدند. انتخاب گروه بازیگران در سراسر جهان انجام شد.

فیلم‌برداری در فوریه ۲۰۲۰ در اوکلند نیوزلند آغاز شد. پس از مذاکرات بین آمازون و دولت نیوزلند اطمینان حاصل شد که این سریال می‌تواند در کشوری که سه‌گانه فیلم در آن ساخته شده‌است، تولید شود. توسعهٔ مجموعه در مارس به دلیل همه‌گیری کووید-۱۹ متوقف شد، اما در سپتامبر، پیش از پایان در اوت ۲۰۲۱ از سر گرفته شد.

انتظار می‌رود اولین فصل هشت قسمتی در ۲ سپتامبر ۲۰۲۲ در پرایم ویدئو نمایش داده شود. ساخت فصل دوم به‌طور رسمی در نوامبر ۲۰۱۹ سفارش داده شد. در اوت ۲۰۲۱ آمازون اعلام کرد که فیلم‌برداری سری دوم را به بریتانیا منتقل می‌کند؛ یکی از مکان‌هایی که گفته می‌شود منبع الهام تالکین برای سرزمین میانه بوده‌است

آمازون با این اثر برای نخستین بار قهرمان‌های افسانه‌ای دوران دوم تاریخ فانتزی سرزمین میانه را به دنیای تصویر می‌آورد. این درام حماسی که هزاران سال قبل از اتفاقات سه‌گانه هابیت و سه‌گانه ارباب حلقه‌ها روایت می‌شود، تماشاگر‌ها را به دوران شکل‌گیری قدرت‌های عظیم، رسیدن پادشاهی‌ها به شکوه و سقوط آن‌ها به سوی نابودی، آزمایش شدن قهرمان‌های خاص و به دار آویخته شدن امید حتی برای بهترین مردم می‌برد؛ به زمانه‌ای که بزرگ‌ترین شرور بیرون‌آمده از قلم تالکین تبدیل به تهدیدی شد که می‌خواست سرتاسر جهان را در تاریکی غرق کند

جان دی. پین و پاتریک مک کی به‌عنوان نویسنده و تهیه‌کننده اجرایی در سریال «ارباب حلقه‌ها» حضور دارند. خوان آنتونیو بایونا، فوین چه ییپ و شارلوت برنداستروم، وظیفه کارگردانی قسمت‌های مختلف فصل اول سریال را بر عهده داشته‌اند. 


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا