خالد البطش: تداوم جنگ در یمن خواسته رژیم صهیونیستی و آمریکاست

۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۹:۲۲ کد خبر: ۷۹۱۱۹۳ دسته بندی: بین الملل، غرب آسیا و آفریقا

یکی از رهبران جهاد اسلامی فلسطین در سخنرانی که داشت گفت: ادامه جنگ در یمن خواست رژیم صهیونیستی و آمریکا است.

خالد البطش از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین در سخنرانی که به مناسبت راهپیمای گسترده‌ در غزه در همبستگی با ملت یمن و در مخالفت با حملات دیوانه‌وار ائتلاف سعودی داشت، گفت: ائتلاف سعودی کاری در حمایت از فلسطین یا لبنان در مقابل اشغالگران اسرائیلی انجام نداده است. ارتش‌های عربی کاری به منظور آزادسازی فلسطین نکرده اند و ماموریت آن‌ها حفظ تاج و تخت‌ها از خشم ملتهاست.

وی همچنین اضافه کرد: جنگنده‌های عربی به جای یاری قدس و فلسطین، غیرنظامیان بی گناه در یمن را مورد هدف قرار می‌دهند. از اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی می‌خواهیم که برای توقف حمله به یمن اقدامی انجام دهند و به حرکت درآیند.

این رهبر جهاد اسلامی فلسطین همچنین شدیدا از حملات ائتلاف سعودی به ملت مظلوم یمن انتقاد کرد و خواستار توقف این جنگ بیهوده شد و ادامه آن را خواست رژیم صهیونیستی و آمریکا دانست.

البطش ادامه داد: جنگ بیهود و دیوانه وار علیه یمن به نفع اسرائیل و منافع آمریکا در منطقه است. ما خواستار برگزاری تظاهرات ضد هدف قرار دادن غیرنظامیان و بالا بردن صدای امت اسلامی برای توقف جنگ یمن هستیم. راه قدس از حمله ائتلاف سعودی به افراد بی گناه در یمن نمی‌گذرد. ما خواستار تشکیل ائتلاف عربی در حمایت از غزه و فلسطین با پول و سلاح هستیم. میلیارد‌ها پولی که در جنگ علیه یمن هزینه می‌شود و سربازان سعودی و سودانی و دیگران همگی نفعش به رژیم صهیونیستی می‌رسد.

این عضو جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد: جنگ ائتلاف عربی به رهبری سعودی و امارات علیه یمن بیهوده است و استفاده کننده بزرگ از این جنگ اشغالگران اسرائیلی و آمریکا هستند. اسرائیل و آمریکا حامی اصلی ادامه جنگ علیه یمن از سال ۲۰۱۵ هستند تا منابع یمن نابود و مردم این کشور قربانی شوند. هدف این است که نگاه‌ها از آزادسازی فلسطین منحرف شود.

وی مجددا از انفعال اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی در این باره انتقاد کرد و افزود: مهمات و سلاحی که در جنگ علیه یمن استفاده می‌شود قادر به آزادسازی فلسطین از لوث رژیم صهیونیستی است.

البطش همچنین با ابراز انزجار خود از حملات ائتلاف سعودی و تسلیت به خانواده شهیدان در یمن، تاکید کرد: هیچ کس نمی‌تواند خواست خود را بر ملت یمن دیکته کند. کشتار‌هایی که ائتلاف عربی در یمن مرتکب می‌شود همانند لکه ننگی بر پیشانی کشور‌هایی است که در قتل کودکان و زنان و غیرنظامیان بی گناه شریک هستند. ائتلاف عربی در قبال کشتار غزه و یهودی سازی قدس و حرم الابراهیمی ساکت است و کاری انجام نمی‌دهد و در عوض جنگنده‌های این ائتلاف غیرنظامیان را در یمن هدف قرار می‌دهند. این جنگنده‌ها به جای اینکه صهیونیست‌ها را هدف قرار دهند غیرنظامیان در یمن را هدف قرار می‌دهند. ما گزینه‌ای غیر از اینکه صدایمان را در مخالفت با قتل بی گناهان در یمن بلند کنیم، نداریم.


لینک کوتاه: https://www.mizan.news/?p=791193

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا