«عقربه‌های جامانده» توسط انتشارات روایت فتح منتشر شد

۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۵:۱۶ کد خبر: ۷۹۱۲۸۳ دسته بندی: ادبیات، دین و اندیشه، فرهنگی

به مناسبت میلاد با سعادت بانوی مرضیه، فاطمه زهرا (س) و روز زن، انتشارات روایت فتح کتاب «عقربه‌های جامانده» را وارد بازار نشر کرد.

– کتاب روایتی است از زندگی پر فراز و نشیب شهید احمد فرگاه است به عبارت همسرانه‌ای شیرین و بدون اغراق است در ۲۵۶صفحه و به قیمت۵۶۰۰۰ تومان آماده عرضه به دوستداران کتاب می‌باشد.

خانم سمانه خاکبازان، نویسنده این کتاب، در آغاز روایت ما را با همسر شهید همراه می‌کند تا با روایت او بنشینیم به تماشای کودکی‌ها و حال و هوای نوجوانی‌اش. همدم لحظاتش می‌شویم تا آنجا که روایت به دلدادگی می‌رسد و دل بستن. دل‌بستنی که با دلتنگی آغاز می‌شود و ما را می‌کشاند در کوچه پس کوچه‌های اضطراب و دلواپسی تا در آخر، معنای واقعی همراهی و عشق را از چشم‌های او بخوانیم.

کتاب «عقربه‌های جامانده» توسط انتشارات روایت فتح منتشر شدکتاب سیری است از اتفاقات مبارزی که تمام هم وغمش را برای عقده‌اش گذاشت و می‌شود زبان گویای روایت در آنجا که منیره باز می‌ماند از تعریف. تا خود بگوید اگر منیره‌اش نبود، عشق زمین را به آسمان پیوندی نبود.

این کتاب که در واقع همسرانه‌ای شیرین و بدون اغراق است در ۲۵۶صفحه و به قیمت۵۶۰۰۰ تومان آماده عرضه به دوستداران کتاب می‌باشد.

برشی از متن را باهم بخوانیم:

همه چیز از ظهر یک روز جمعه شروع شد. دست زینب را گرفته بودم و همراه خودم به نماز جمعه برده بودم. نماز که تمام شد، صدای انفجاری دلم را لرزاند. بچه را بغل کردم و خودم را به خانه رساندم. نمی‌دانستم چه اتفاقی افتاده. آن روز‌ها صدای تیراندازی و هول ترور ذهنم را به لرزه می‌انداخت و حالا تمام جانم می‌لرزید و نمی‌دانستم چه شده. تلفن زنگ خورد. خیز برداشتم سمت تلفن و چنگ انداختم به گوشی. منتظر شنیدن صدای احمد بودم. اما نه صدای احمد بود و نه اصغر. آن طرف خط صدای آشنای یکی از مسئولان رده بالای دولتی بود که از تهران تماس گرفته بود و جویای اتفاقات یزد بود. اما من جوابی برای گفتن نداشتم. اظهار بی‌اطلاعی کردم، گوشی را گذاشتم و چشم دوختم به در تا احمد بیاید و خبری بدهد. دلم شور می‌زد. می‌ترسیدم حالش بد شده باشد. اما احمد نیامد و خبرش آمد. خبری که با آمدنش غوغایی به دلم افتاد که نه رمقی به پایم ماند برای ایستادن و نه دلی برای نشستن. رعشه‌ای تمام جانم را گرفت. چشمانم خیره شده بود به لباس‌های خونی احمد که در دستان اصغر جا خوش کرده بود…

 انتهای پیام/


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.