سقف مالیات خانه‌های لوکس تعیین شد

۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹:۴۱ کد خبر: ۷۹۱۳۶۸ دسته بندی: سیاست، مجلس و دولت

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ گفت: این کمیسیون در جلسه اخیر خود نرخ مالیات بر دارایی سالانه خانه‌های گران قیمت و باغ ویلا‌های گران قیمت را تعیین کرد.

رحیم زارع در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ گفت: کمیسیون تلفیق در مصوبه‌ای به وزارت نیرو اجازه داد از طریق شرکت‌های تابعه نسبت به تاسیس شرکت‌های صندوق پتروشیمی با مشارکت متقاضیان و سرمایه گذاران بخش غیر دولتی به منظور تجهیز منابع احداث و بهره برداری از ۵ هزار مگاوات نیروگاه برق با اولویت منابع محروم و کمتر توسعه یافته اقدام کند.

وی همچنین گفت: در مصوبه‌ای دیگر به دولت اجازه داده شد از طریق سازمان انرژی اتمی نسبت به احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه اتمی تولید برق از طریق مشارکت با سازندگان بین المللی و صنایع داخلی اقدام کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ همچنین اظهار داشت: نرخ مالیات بر دارایی سالانه خانه‌های گران قیمت و باغ ویلا‌های گران قیمت تغییر پیدا کرد؛ بر این اساس خانه‌هایی با ارزش روز تا سقف ۲۰ میلیارد تومان معاف از مالیات شدند.

وی تاکید کرد: مالیات خانه و باغ ویلا‌های گران قیمت نسبت به مازاد ۲۰ تا ۲۵ میلیارد تومان یک در هزار و نسبت به مازاد ۲۵ تا ۳۵ میلیارد تومان دو در هزار نسبت به مازاد ۳۵ تا ۵۰ میلیارد تومان سه در هزار نسبت به مازاد ۵۰ تا ۷۰ میلیارد تومان چهار در هزار و نسبت به مازاد ۷۰ میلیارد تومان پنج در هزار مالیات بر دارایی سالانه آن‌ها است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ گفت: در مصوبه دیگر وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف شد وجوه قانونی نحوه تامین هزینه‌های اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی یعنی سهم سه در هزار از درآمد صاحبان کارت‌های بازرگانی و صنایع به خزانه واریز شود تا دولت آن را برای حمایت از توسعه زیر ساخت‌های صادراتی در سال آینده هزینه کند.

این نماینده مجلس بیان داشت: تاکنون سهم سه در هزار از درآمد صاحبان کارت‌های بازرگانی به اتاق بازرگانی واریز می‌شد و اتاق بازرگانی برای خود هزینه می‌کرد، اما ما در تلفیق تصویب کردیم که این سهم مستقیم به خزانه وارد شود و دیگر به اتاق بازرگانی واریز نشود.

 


لینک کوتاه: https://www.mizan.news/?p=791368

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا